Balkondan düştüğü iddia edilen Sedefnur için dudak okuma uzmanları görevlendirildi

Yayın tarihi: 2 Mart 2022 Çarşamba 8:46 pm - Güncelleme: 2 Mart 2022 Çarşamba 8:46 pm

Kocaeli’de, polis memuru erkek arkadaşıyla misafirliğe gittiği 7’nci kattaki evde balkondan düştüğü iddia edilen Sedefnur Çağlar, yoğun bakımdan çıktı. Sedefnur’un konuşamaması nedeniyle soruşturmanın yürümesi için dudak okuma ve iletişim konusunda uzmanlar görevlendirildi.

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, 9 Ocak 2022 tarihinde polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Ata ile polis memuru O.Ç.’nin evine misafirliğe gitti. Sabah saatlerinde misafirliğe gittiği dairenin 7’nci katındaki balkonundan düşüp ağır yaralanan Sedefnur, kaldırıldığı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Hayati tehlikesi bulunan Sedefnur, çıktığı ameliyattan sonra bir süre uyutuldu.

SEDEFNUR GÖZLERİYLE TEPKİ VERMEYE BAŞLAMIŞTI

Sedefnur bir süre önce uyandırılırken Beyin ve Sinir Cerrahi Servisindeki odaya alındı. Solunum desteği alan Sedefnur’un yanında ailesi bulunuyor. Sedefnur zaman zaman ailesinin görüşmelerine gözleriyle tepki veriyor.

Sedefnur Çağlar ‘düştükten’ sonra polisler aşağı bile inmemiş

ERKEK ARKADAŞI AŞAĞI ATLADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında polis memuru Ahmet Ata, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Polis memuru O.Ç. savcılıktaki ifadesinin, E.Ş. ise emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Ahmet Ata, ifadesinde, polis arkadaşının evinde alkol alıp eğlendiklerini, kendisi uyurken Sedefnur’un cep telefonuna baktığını, aldatıldığını anlayınca tepki gösterip kendini balkondan attığını iddia etti.

İDDİANAME İÇİN İFADESİ BEKLENİYOR

Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianameyi hazırlamak için Sedefnur’un ifade vermesini bekledi. Ancak, yoğun bakımda olması ve sonrasında Sedefnur’un konuşamaması nedeniyle iletişim kuracak uzmanlar görevlendirdi. Dudak okuma ve iletişim konusunda uzman olan görevliler, Sedefnur ve doktorlarla görüştü. Sedefnur ile yapılan ilk görüşmede sonuç elde edilemedi. Sedefnur sorulan sorulara cevap veremedi, bilincinin tam olarak yerinde olup olmadığı belirlenemedi. Uzmanlar, soruşturma kapsamında Sedefnur ile belli aralıklarla görüşme yapmaya devam edecek.

Polis sevgilisiyle gittiği evin balkonundan düştüğü iddia edilen Sedefnur, gözleriyle tepki vermeye başladı

Sedefnur Çağlar’ın 7’nci kattan düştüğü iddia edildi: 2’si polis 3 gözaltı