Polis sevgilisiyle gittiği evin balkonundan düştüğü iddia edilen Sedefnur, gözleriyle tepki vermeye başladı

Yayın tarihi: 25 Şubat 2022 Cuma 11:18 am - Güncelleme: 25 Şubat 2022 Cuma 11:49 am

Kocaeli’de, polis memuru erkek arkadaşıyla misafirliğe gittiği 7’nci kattaki evin balkonundan düştüğü iddia edilen 23 yaşındaki Sedefnur Çağlar’ın yoğun bakımdaki tedavisinde ilerleme kaydedildi.

Körfez’de Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki sitede 9 Ocak günü meydana gelen olayda, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Ata ile polis memuru O.Ç.’nin evine misafirliğe gitti. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. isimli kadın ile alkol alan Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Ağır yaralanan Sedefnur, kaldırıldığı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Vücudunda kırıklar olan Sedefnur, yoğun bakıma alındı. Ameliyat olan, hayati tehlikesi bulunan Sedefnur, bir süre uyutuldu. Sedefnur uyandırılırken de ailesi yoğun bakımda ziyarete alındı. Ailesi, Sedefnur’u görürken, konuşmalara gözleriyle tepki vermeye başladığı öğrenildi.

SEDEFNUR’UN İFADESİNİN ALINMASI BEKLENİYOR

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında polis memuru Ahmet Ata, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Polis memuru O.Ç. savcılıktaki ifadesinin, E.Ş. ise emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Ahmet Ata, ifadesinde, polis arkadaşının evinde alkol alıp eğlendiklerini, kendisi uyurken Sedefnur’un cep telefonuna baktığını, aldatıldığını anlayınca tepki gösterdiğini, hızlıca balkona giderek, aşağı atladığını öne sürdü. Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianameyi hazırlamak için Sedefnur’un ifadesinin alınmasını bekliyor.

Sedefnur Çağlar ‘düştükten’ sonra polisler aşağı bile inmemiş

Düştüğü iddia edilen Sedefnur Çağlar’ın polis arkadaşı tutuklandı