Bakan Koca’nın paylaştığı Hüseyin dede: Sakın ha, kimse aşıdan korkmasın

10 Ağustos 2021 Salı

Antalya’da yaşayan 96 yaşındaki Hüseyin Gerçek, 3’üncü doz koronavirüs aşısını olduktan sonra çektiği video ile tanınmış, kendisinin videosunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da paylaşmıştı. DHA’ya konuşan Hüseyin Dede, “Herkes gitsin aşısını olsun. Cesaret, insanı aslana galip eder. Korkmayın arkadaşlar” ifadelerini kullandı.

Antalya’nın İbradı ilçesinde yaşayan 3 çocuk sahibi, 20 torun ve bir de torununun torununu gören Hüseyin Gerçek, aşıdan korkulmaması gerektiğini söyledi. Sağlık görevlileri tarafından çekilen videosunun Bakanı Koca’nın paylaşmasının ardından çocukları, torunları ve tanıdıklarının kendisini arayarak cesaretinden dolayı tebrik ettiğini anlatan Hüseyin Gerçek, “Ben 2 aşıyı Antalya’da oldum. 3’üncü aşıyı burada İbradı’da oldum. Sakın ha, kimse korkmasın. Aşı, aşı, aşı. Arkadaş Türk milletiyiz biz. Türk milleti korkar mı? Korkmayın arkadaşlar. Sağlık Bakanımız videoyu paylaşınca, videoyu izleyen çocuklarım ve torunlarım da aşı olmaya gitmiş. Beni arayıp öyle söylediler” diye konuştu.

İbradı’ya aşı olmak için gittiğinde kendisinden randevu sorulduğunu anlatan Gerçek, “Doktor bana ‘Sıran var mı? Numaran var mı?’ dedi. Ben de ‘Doktor Bey ben buradan aşı olmadan çıkmam’ dedim. Doktor bu sefer hemşireyi çağırarak, ‘Hüseyin beyin aşısını yapın’ dedi. Aşımı yaptıktan sonra beni İbradı’ya götüren şoförün de aşısını yaptı. Ne numara ne bir şey aldık. Herkes gitsin aşısını olsun. Cesaret, insanı aslana galip eder. Korkmayın arkadaşlar” diye konuştu.

“HEPİMİZİN KURTULUŞU BU FENNİ TEDAVİ”

Aşı aleyhindeki düşüncelere katılmadığını dile getiren Hüseyin Gerçek, “Hiç aşıdan çekinilir mi? Hepimizin kurtuluşu bu fenni tedavi. Yok şuydu, yok buydu bunları bırakacağız. Hükümet yetkilileri bas bas bağırıyor, bakanımız bağırıyor, biz hala daha hırt mı, zırt mı, onu bekliyoruz. Olmaz böyle şey” dedi.

BAKAN KOCA VİDEOSUNU PAYLAŞMIŞTI

Benzer Haberler