Bakan Koca’nın ‘artık bağım kalmadı’ dediği Medipol’ü ailesi yönetiyor!

26 Mart 2020 Perşembe

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Medipol Hastanesi’nde çalışanların zorunlu ücretsiz izne çıkarıldığı iddiası üzerine “hastaneyle bağım kalmadı” demişti. Hastanenin yönetiminde Koca’nın kardeşleri yer aldığı ortaya çıktı.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası kurucusu olduğu Medipol Hastanesi’nde çalışanların zorunlu ücretsiz izne çıkarıldığı iddiası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soruldu.

Koca bu soruya “Böyle bir süreçte bu mümkün değil. Ben Medipol’le ilişkimi kestim. Lütfen bunlara inanmayalım.” diye yanıt verdi. Ancak bakan Koca’yı Ticaret Sicil Gazetesindeki belgeler ve Medipol Üniversitesi’nin internet sitesindeki bilgiler bir nevi yalanladı.

TİCARET SİCİL KAYITLARINDA KARDEŞLERİ GÖZÜKÜYOR

Ticaret Sicil kaydına göre; 3 Ocak 2020 tarihinde şirketin yönetim kurulu atamaları yapıldı. Atama listesine göre Medipol Üniversitesini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kardeşi Özer Koca yönetiyor.
Özer Koca, üniversitenin mütevelli heyetinde yer alıyor. Yönetimde de Sağlık Bakanı Koca’nın bir diğer kardeşi Nusret Koca yer alıyor.

Özer Koca

Özer Koca

Ayrıca üniversitenin kurucu vakfı olan TESA’nın Yönetim Kurul Üyesi de Yine Bakan Koca’nın ailesinden olan Serdal Koca olması dikkat çeken diğer bir ayrıntı.

nusret-koca

Nusret Koca

ÇALIŞANLAR ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILMIŞTI

Medipol Üniversitesi Hastanesinde doktor, hemşire ve temizlik personeli dışındaki çalışanların senelik izne çıkartıldığı senelik izni olmayan personellerin de zorunlu ücretsiz izne çıkartıldığı ortaya çıkmıştı.

BAKAN KOCA: BAĞIM KALMADI

Bu yaşanlar da dün toplanan bilim kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sorulmuş Koca da bu soruya “Ben Medipol ile ilişkimi kestim. Gerçekten oradaki arkadaşlara sorun 1-1,5 yılda beni kaç defa görmüşler ve bu süreçte böyle bir durum asla söz konusu değil. Ama bu algıları sürekli oluşturmak isteyenler var, Lütfen bunlara inanmayalım.” diye yanıt vermişti

Benzer Haberler