Aykut Erdoğdu’ndan Ahmet Hakan’a: İnsanları kandırdınız

28 Haziran 2022 Salı

CHP’li Aykut Erdoğdu eski eşinin yayınladığı ses kayıtlarından sonra başlayan şu anki eşi Tuba Torun’a parti içinde torpil yaptığı iddialarına cevap verdi.

Ahmet Hakan, Hürriyet’te bugün yayınlanan yazısında CHP’li Aykut Erdoğdu’nun kendisine gönderdiği mesaja yer verdi. Erdoğdu, Hakan’a gönderdiği mesajda, “Benim eşim başına delegelerden fazla oy alarak seçildi. Benim, eşime torpil yapmam söz konusu değil. Siz insanları kandırdınız. Ne diyeyim?” ifadelerini kullandı.

Aykut Erdoğdu’dan istifa sorusuna yanıt

ERDOĞDU’NUN HAKAN’A GÖNDERDİĞİ YAZI ŞÖYLE:

“Benim eşim benim de yer aldığım genel merkez yönetiminin anahtar listesinde yoktu. Yani bir torpil yapılmadı. Kendisi anahtar listede olmamasına rağmen tek başına delegelerden oy toplayarak, anahtar listede olanlardan daha çok oy alarak, yani listeyi delerek göreve seçildi. Yani benim, eşime torpil yapmam söz konusu değil. Hatta içinde bulunduğum yönetim halihazırda görevde olan Tuba’yı anahtar listeye almayarak büyük haksızlık etti. Ama siz benim torpil yaptırdığımı yazmışsınız. Yani gerçeğin tam tersi. Ve sizi okuyan herkes bu şekilde düşünecek. Siz insanları kandırdınız. Ne diyeyim?”

Benzer Haberler