Ayasofya’nın imamından Ebubekir Sifil’in tepki çeken önerisine destek

23 Aralık 2020 Çarşamba

Ayasofya’nın imamından Ebubekir Sifil’in tepki çeken önerisine destek

Gerici Ebubekir Sifil‘in Diyanet’e yaptığı “Yılmaz Özdil’in ve Cüneyt Akman’ın cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın” çağrısına Ayasofya’nın baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’dan destek geldi.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in Diyanet’e yaptığı “Yılmaz Özdil’in ve Cüneyt Akman’ın cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın” çağrısına Ayasofya’nın baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’dan destek geldi.

Yılmaz Özdil’den Ebubekir Sifil hakkında suç duyurusu!

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman’la ilgili Diyanet’e seslenip “Cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın” çağrısı yapması büyük tepki çekmişti.

Ebubekir Sifil’e, camiye çevrilen Ayasofya’ya “baş imam” olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’dan destek geldi. Mehmet Boynukalın, Özdil ve Akman’ın Allah’ın ayetleriyle alay ederek “küfür”e girdiğini öne sürdü ve “Dolayısıyla Ebubekir Sifil hoca doğru söylemiş” dedi.

Twitter hesabından konuyla ilgili ayetler paylaşan Boynukalın’ın destek açıklaması şöyle:

Ebubekir Sifil’den Diyanet’e Cüneyt Akman ve Yılmaz Özdil çağrısı

“Şâyet kendilerine (niçin alay ettiklerini) sorsan, “Biz sadece lâfa dalmıştık ve aramızda eğleniyorduk”, derler. De ki: “Allah’la, O’nun âyetleriyle ve peygamberiyle mi eğleniyordunuz?” Boşuna özür dilemeyin! Çünkü siz, (sözde) iman ettikten sonra küfrünüzü açığa vurdunuz.İçinizden (tövbe eden) bir zümreyi affetsek bile, suçlarında ısrar etmeleri sebebiyle, diğer bir zümreye azap edeceğiz.” (Tevbe suresi, 9/65-66). Bu ayetlerde açıkça ifade edildiği üzere Allah ile, onun ayetleriyle, peygamberiyle alay eden küfre girer; tövbe etmediği sürece… Küfrünü açıkça ortaya koyan tövbesini de açıkça ilan etmelidir. Dolayısıyla Ebubekir Sifil hoca doğru söylemiş. Ancak bendenizi asıl düşündüren şudur: İslâm diyarı olmasıyla övündüğümüz şu ülkede birilerinin İslam’a kolayca dil uzatabilmesidir. Allah Müslümanları aziz eylesin!”

Benzer Haberler