Ayasofya imamı giderayak siyasete göz kırptı

8 Nisan 2021 Perşembe

Şeriat çağrıları yapan Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın‘ın sosyal medya hesabından yaptığı Erdoğan paylaşımı tepki çekti.  Boynukalın’a tepkiler sürerken Ayasofya’daki görevinden alındığı ve üniversitedeki eski görevine geri döndüğü açıklandı.

Siyasetten ekonomiye hemen hemen her konu hakkında yorum yapan Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın bu defa Erdoğan paylaşımıyla gündeme geldi. Boynukalın kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı Erdoğan paylaşımına “#BaşkomutanErdoğan” etiketini koydu.

Ayasofya imamı eski işine geri döndü

ESKİ GÖREVİNE GERİ DÖNDÜ

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla AKP içerisinden de tepki gören Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın Ayasofya imamlığı görevinden alındığı ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki akademik görevine geri döndüğü açıklandı.

Ayasofya’nın “Laiklik kaldırılsın” diyen baş imamı İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasına ‘şüküretti’

İşte Boynukalın’ın paylaşımı:

TEPKİ YAĞDI

Mehmet Boynukalın’ın paylaşımına bir çok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Tepki gösterenlerin arasında AKP’ye yakın olan kullanıcıların da olması dikkat çekti.

AKP’Lİ İSİMLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Mehmet Boynukalın’ın kadın cinayetlerine ilişkin açıklamalarının ardından başlayan tartışmaya AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin de dahil olmuştu.

Boynukalın, “Kadının erkeğe düşman edilmeye çalışıldığını” savunmuştu.

Zengin ise “Bu açıklamalar siyasetin yükünü arttırıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da Boynukalın’a tepki göstermişti. Turan, ”Sn. Mehmet Boynukalın Ayasofya’nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” demişti.

Benzer Haberler