Avrupa’nın en büyük genelevi battı

4 Ocak 2021 Pazartesi

Avrupa’nın en büyük genelevi battı

Almanya’da bulunan Avrupa’nın en büyük genelevi ‘Pascha’ ikinci koronavirüs dalgasına dayanamadı. Batan genelevdeki tüm çalışanlara çıkışları verildi.

Almanya’nın Köln kentinde 9 bin metrekarelik alana kurulu, Avrupa’nın en büyük genelevi Pascha’nın iflası açıklandı. Daha önce iflas başvurusu yapan ancak korona yardımları ve hijyen konsepti ile yeniden açılan Pascha, ikinci dalgaya dayanamadı.

“ARTIK DAYANAMAZDIK”

Almanya’da artan koronavirüs vakaları sonrasında yeniden kapanma kararları gelince, 60 sabit çalışanın işine son verildi. Pascha’yı işleten şirketin genel müdürü Armin Lobscheid, “Artık dayanamazdık. Tüm işçilere çıkış verdik ve altı rakamı bulan aylık masrafları karşılayacak gücümüz kalmadı” diye konuştu.

PARA İADE GARANTİSİ

Her kata bir ülkenin adının verildiği, 7’nci katın adının Türkiye olduğu genelev, “Memnun kalmayanların parasını iade” garantisiyle çalışıyordu.

Günde ortalama 150 kişinin çalıştığı genelev, artık kapılarını açamayacak. Pascha’da 126 özel oda, bir restoran, güzellik merkezi, butik, çamaşırhane, güneşlenme merkezi, büfe gibi yerlerin dışında kendi özel gazeteleri bile vardı.

Benzer Haberler