Ankara’da kadın cinayeti| Sevgi Tekin, kendisini defalarca tehdit eden Gökhan Ağtaş tarafından öldürüldü

4 Ocak 2021 Pazartesi

Ankara’da kadın cinayeti| Sevgi Tekin, kendisini defalarca tehdit eden Gökhan Ağtaş tarafından öldürüldü

Ankara’nın Mamak ilçesinde yaşayan Sevgi Tekin, aylardır tehdit edildiği Gökhan Ağtaş tarafından silahla vurarak öldürdü.

Ankara’nın Mamak ilçesinde Gökhan Ağtaş isimli erkek, kendisinden ayrılan Sevgi Tekin’i, pencere camını kırarak girdiği evinde ateşli silahla vurarak öldürdü.

AA’da yer alan habere göre, Gökhan Ağtaş, 5 ay önce ayrıldığı Sevgi Tekin’in yaşadığı binaya gitti.4 katlı binanın bodrum katında oturan Tekin’in evine girmek için eline bir parke taşı alan Ağtaş, salonun pencere camını kırdı.

O sırada kız kardeşi S.K. ve 17 yaşındaki kızı S.K. ile mutfakta çay içen Sevgi Tekin, panikle ne olduğunu anlamak için salona gittiğinde pencereden içeri giren Ağtaş’ı karşısında gördü.

Ağtaş, elindeki tabancayla tehdit ettiği Tekin’in kız kardeşi ile kızının cep telefonlarını ellerinden alarak bir odaya kapattı.

OLAY YERİNDEN KAÇTI

Salonda yalnız kaldığı kadına hakaretler savurup darp etmeye başlayan Ağtaş, 3 el ateş ederek olay yerinden kaçtı.

Silah sesleri üzerine kapıyı zorlayıp teyzesi ile odadan çıkan S.K, annesini hareketsiz yatarken buldu. Saldırgan Ağtaş’ın bir kenara attığı cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan S.K, annesini daha önce birlikte yaşadığı kişinin vurduğunu belirterek acil yardım istedi.

Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. Kısa sürede gelen 112 Acil Servis ekibi, ağır yaralı kadına müdahale ederek ambulansla Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisine kaldırdı.

POLİS AĞTAŞ’I YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Sevgi Tekin’in 3 yıldır birlikte yaşadığı Gökhan Ağtaş’tan gördüğü şiddet nedeniyle 5 aydır ayrı yaşadığı ve bu nedenle de uzun süredir tehdit edildiği belirtildi.

Yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamayan kızının (S.K) ifadesinde, annesinin Gökhan Ağtaş’tan bir yıl önce çocuk sahibi olduğunu söylediği belirtildi. Ağtaş’ın bir süre önce de çocuğu alarak kendi ailesinin yanına bıraktığını söyleyen S.K., bu süre içerisinde de annesinin defalarca tehdit edildiği bilgisini verdi.

Tehditler nedeniyle annesinin daha önce polis merkezine giderek şikayetçi olduğunu vurgulayan S.K., hastane önünde ölüm haberini alınca teyzesine sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Katil zanlısı Gökhan Ağtaş’ın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Benzer Haberler