Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı: Asıl AK Parti seçmeni Batı’ya dönmek istiyor

12 Aralık 2020 Cumartesi

Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı: Asıl AK Parti seçmeni Batı’ya dönmek istiyor

Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar, tüm anketlerde Türk toplumunun artık yüzünü Batı’ya dönmek istediği sonucunun çıktığını söyledi.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında Andy-Ar Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar’ın görüşlerine yer verdi. Acar, tüm anketlerde Türk toplumunun artık yüzünü Batı’ya dönmek istediği sonucunun çıktığını belirtti.

Acar, “Hayır samimi. Çünkü bu artık bir zorunluluk. Yaptığımız tüm anketlerde, tüm saha çalışmalarında Türk halkının artık yüzünü Batı’ya dönmek istediğini görüyoruz. Çok açık. Çok net biçimde. Son zamanlarda anketlerde bu çıkıyor karşımıza. Türk halkı artık Ortadoğu’dan ve Arap coğrafyasından Türkiye’ye fayda gelmeyeceğini, bu ülkelere siyaseten asla güvenilmeyeceğini, bunların Türkiye’ye sadece ve sadece sorun getirdiğini gördü ve anladı. Bu yüzden de Türkiye’nin geleceğini Batı’da görüyor. Cumhurbaşkanımızın söylemi halkın bu isteğinin tezahürüdür” ifadelerini kullandı.

Acar, Altaylı’nın, “Buna AK Parti seçmeni de dahil mi?” sorusuna ise, “Evet. Asıl AK Parti seçmeni Batı’ya dönmek istiyor” diye yanıt verdi.

YAZININ TAMAMI 

Benzer Haberler