Amazon Londra’nın merkezinde bir mikromobilite merkezi açtı

6 Temmuz 2022 Çarşamba

Amazon, iklim hedeflerine doğru olumlu bir adım daha atmak için ilk kez İngiltere’de kargo e-bisikletiyle ve yürüyerek paket sunmaya başladı.

Amazon, yürüyüşçüler ve e-bisikletlerin Hackney’deki merkezden yılda bir milyondan fazla teslimat yapacağını söylüyor. Bu yolculukların binlerce kamyonet teslimatının yerini alacağını iddia ediyor. Başlangıçta, e-bisikletler ve yaya kuryeler, şehrin ultra düşük emisyon bölgesinin (ULEZ) onda birinden fazlasında hizmet verecek. E-bisikletler ve tamamen elektrikli araçlar, Londra Tıkanıklık Ücreti ve ULEZ ücretlerinden muaftır, bu nedenle Amazon ve teslimat ortakları bunları ödemek zorunda kalmayacak.

Amazon

 

Şirket, önümüzdeki aylarda İngiltere’de daha fazla e-kargo dağıtım merkezi açmayı planlıyor. Ülkede halihazırda 1.000’den fazla elektrikli dağıtım kamyoneti bulunuyor. Bu yılın başlarında şirket, dizel kamyonların yerine İngiltere filosuna beş adet tam elektrikli ağır vasıta ekledi. Bu, Amazon’un kargo e-bisikletlerini ilk kullanışı değil. Euronews, bunların Fransa’da beş şehirde ve Almanya’da yedi metropolde teslimatlar için kullanıldığını belirtiyor. Ayrıca İtalya ve İspanya’da elektrikli scooter kullanıyor. Geçen Kasım itibariyle şirket, Paris’teki teslimatların üçte ikisini e-bisikletler, yaya kuryeler ve elektrikli kamyonetler ile gerçekleştiriyordu. Amazon, Gönderi Sıfır projesi kapsamında, 2030 yılına kadar net sıfır karbon emisyonlu paketlerin yüzde 50’sini teslim etmeyi hedefliyor. İklim Taahhüdü kapsamında 2040 yılına kadar net sıfır karbon olmasını bekliyor.

Galaxy S22 Ultra, bugüne kadar satılan tüm Note serisi cihazların tüm satış rekorlarını kırdı

Benzer Haberler