Altyapı ve Ulaştırma Bakanı’ndan uçak seferleri açıklaması

10 Mart 2022 Perşembe

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı’ndan uçak seferleri açıklaması

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’da başlayan ve etkisini gösteren kar yağışı sonrası son durumu değerlendirdiği basın açıklamasında, İstanbul Havalimanı’ndan uçak seferi iptali olmadığını ve seferlerde gecikme yaşanmadığını söyledi.

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, karla mücadele çalışmalarına yönelik durum değerlendirmesiyle ilgili basın açıklaması düzenledi.

Bakan Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nda herhangi bir sefer iptali olmadığını ve İstanbul’da ağır vasıtaların kontrollü geçiş uygulamasını kaldırdıklarını, bu araçlar için herhangi bir kısıtlama olmadığını bildirdi.

Karaismailoğlu açıklamalarında, “Sefer iptalleri olmadığı gibi gecikmeler de yok. Bugün 752 uçuş planlanmıştı. 500’ü tamamlandı, gün içerisinde 752’ye ulaşacağız. Kar yağışı nedeniyle teyakkuz halindeyiz. Marmara Bölgesi’nde bütün ekiplerimizle karla mücadele çalışmalarımız olağanüstü devam ediyor. Vatandaşlara herhangi bir sıkıntı yaşatmamak için arazide çok özverili bir çalışma var. Cumartesi saat 18.00’den pazar sabah 06.00’ya kadar sıkıntılı durum gözüküyor. Onun için de tedbirlerimizi aldık” ifadelerine yer verdi.

Kar fırtınası başladı! İstanbul’a ‘Turuncu’ uyarı. Uçak seferleri iptal

Benzer Haberler