Almanya’da ölüler krematoryumlarda yakılmaya başlandı

23 Aralık 2020 Çarşamba

Almanya’da ölüler krematoryumlarda yakılmaya başlandı

Almanya’da 24 saat içinde 962 kişi daha koronavirüsten hayatını kaybederken, cansız bedenler krematoryumlarda yakılmaya başlandı.

Almanya’da bilim insanları virüsün şu ana kadar 17 farklı mutasyona uğramış hali olduğunu açıkladı. Uzmanlar bu durumdan kurtulmanın en iyi yolunun izolasyon olduğu belirtti. Mutasyon geçirmiş virüsün Almanya ile çevre ülkelere ulaştığı da sanılıyor.

1 GÜNDE 60 ÖLÜ YAKILDI

Dün açıklanan verilere göre Almanya’da 962 kişi daha koronavirüs nedeniyle öldü. Birçok yerde ise koronadan hayatını kaybedenler krematoryumda yakılmaya başlandı. Almanya’da koronavirüs kurbanlarının yaş ortalaması 80’in üzerinde. Ölenler özel tabutlara konulup  birçoğu yakılmaya gönderiliyor. Sadece Meissen kentindeki krematoryumda dün 700 kişi yakıldı. Şirketin müdürü Jörg Schaldach, bunun için üç mesai çalıştıklarını, günde 60 cansız beden yakabildiklerini söyledi.

NAZİ KAMPLARINDA DA VARDI

Almanya’da krematoryumlar özellikle Nazi toplama kamplarında ortaya çıkmıştı. Roma döneminden beri kullanılan krematoryumlar, buralarda yeniden inşa edilmiş ve gazla boğulan ya da çeşitli şekillerde öldürülen Yahudilerin cesetleri buralarda yakılmıştı. Günümüzde krematoryumda genellikle yüksek risk veya bulaşıcı hastalık taşıyan cesetler yakılıyor.

Benzer Haberler