Ali Koç ve Comolli arasında çatlak! Kamptan ayrıldı

10 Ocak 2020 Cuma

Fenerbahçe’de sular durulmuyor. Ara transfer döneminin başlamasının ardından bir çok yıldızla birebir temasa geçen sarı lacivertliler, ilk imzasını savunma oyuncusu Simon Falette’ye attırmıştı. Fransız savunmacının gelişi, taraftarlar tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmış, sosyal medyada Sportif Direktör Damien Comolli‘ye yüklenilmişti. Comolli, twitter hesabından Falette transferine ilişkin açıklama yaparak sarı lacivertli camiada adeta infiale yol açarken, kulüp içerisinde Fransız futbol adamı yerine sürpriz bir isim konuşulmaya başlandı.

Fenerbahçe, Süper Lig’in 17. haftasında Rizespor’u 2-1 mağlup etmiş ve ara döneme mutlu girmişti. Sarı lacivertli camia, 20. şampiyonluğa odaklanmış, ocak ayında takıma kazandırılacak ve yolları ayıracak isimleri belirlemişti. Teknik direktör Ersun Yanal ve Sportif Direktör Damien Comolli, bu bağlamda listesini belirleyerek eksik ve yetersiz bulduğu bölgeler için son kararını vermiş, bu listeyi yönetime iletmişti.

Damien Comolli ‘ben transfer etmedim’ çıkışıyla sessizliğini bozdu!

TRANSFERDE KRİZ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik heyetten gelen listenin yanı sıra, şahsi isteğiyle ve yönetim kurulunun da onayıyla, Eintracht Frankfurt’tanFransız savunmacı Simon Falette’ykadrosuna dahil etmişti. Transferin ardından Fenerbahçeli taraftarlar, oyuncunun bu sezon sadece 1 karşılaşmada forma giymesinive geçtiğimiz sezon da sadece 14 karşılaşmada rol almasını ağır dille eleştirmişti.

TWITTER’DA SAATLERCE TT OLDU!

Falette transferi, sanılanın aksine kulübün yoğun mesaj yağmuruna tutulmasına sebep olmuş. Oyuncu için sarı lacivertli taraftarlar Comolli’yi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u eleştirmişti. Oyuncu ile ilgili sorunların en büyük kaynağı olarak Comolli gösterilirken, Fransız futbol adamından gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar gelmişti… Kendisine ait olduğu iddia edilen ve sarı lacivertli yönetim tarafından yalanlanmayan twitter hesabında Falette transferini detaylarıyla anlatan Comolli, kendisine yöneltilen eleştirilerin haksız olduğunu çünkü oyuncuyu Ali Koç’un kendi isteğiyle transfer ettiğini belirtti.

Comolli’nin olduğu iddia edilen hesaptan yapılan yapılan açıklamada, “İlk olarak, başkanımız Simon Falette’nin kiralanmasının takıma katkı vereceğine düşündüğü için imzalamaya karar verdi. Başkanın kulübe katkısı düşünüldüğünde kendisine saygı gösterilmelidir. Aynı zamanda Simon taraftarlarımız tarafından hoş bir şekilde karşılanmalıdır. İkinci olarak, basında ve sosyal medyada yayılan haberlerin aksine, oyuncuyu kulübe getirmek için Rogon ajansı ile yapılan görüşmelerin bir parçası olmadım. Rogon ajansı ile hiçbir ilişkim yok. Rogon ile sadece Tolga Ciğerci ve Luiz Gustavo transferleri için görüştüm. Son olarak, Rogon ajansı ile kişisel ticari ilişkim bulunduğuna dair haberler yalandır ve böyle saçma iddialarda bulunan herkese karşı yasal işlemde bulunacağız. Büyük Fenerbahçe ailesine saygılarımla” ifadeleri kullanılmıştı.

ALİ KOÇ YARDIMCISINI GÖNDERDİ

Ali Koç’un bu yazılanların ardından Comolli’yi kulüpten göndermek için kolları sıvadığı, öncesinde yardımcısı Selinay Gürgenç’i gönderdiği belirtildi. Bu atak, Damien Comolli’ye yapılan bir ‘mobbing’ olarak algılanırken, Koç’un aklındaki asıl ismin kim olduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp ve Önder Özen gibi isimler geçse de, sarı lacivertli yönetimin Sportif Direktörlüğü başarılı bir şekilde yapabileceğini düşündüğü o ismin şu anda yönetici olan Selahattin Baki olduğu ortaya çıktı. İngiltere’nin Sheffield United FC Kulübü’nde de yıllarca göre alan Baki’nin uluslararsı networküne güvenen Ali Koç’un, aynı zamanda yönetim kurulundaki tavrı ile de 1 numarası olmuş durumda.

İddialara göre Fenerbahçe yönetiminin de kendisinden memnun olunmayan Damien Comolli yerine Selahattin Baki ismi üzerinde durduğu, Ersun Yanal’ın Baki ile daha iyi iletişim kuracağı ve oyuncular için de bu tercihin daha olumlu karşılanacağı belirtildi.

FALETTE TANSFERİNDE O VARDI

Öte yandan Fenerbahçe’nin Falette transferinde Selahattin Baki’nin yüzünü ön plana çıktı. Kulübün resmi iletişim organlarından basına servis edilen görüntülerde sarı lacivertli yönetici ile yeni transferin aynı karede olması, bu iddiaları güçlendiren bir diğer detay oldu.

SELAHATTİN BAKİ’DEN FALETTE YORUMU

Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki, Falette transferi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu konuşmayı daha önce 1 kişi için yapmıştım, o da Sadıktı. Onun için ne dediysem Simon için söylüyorum. Uzunca süredir oynamaması taraftarımızı aldatabilir. Ödevlerimizi yaptık. Oynamaya, başarıya, kupa kazanmaya hasret, potansiyeli belli bir arkadaşımız. Falette, bizim için risk barındırmayan bir stoper. Uzun süredir solak stoper arıyoruz. Başarıya aç, bizimle birlikte deyim yerindeyse kavga edecek, şampiyonluk yolunda yüreğini ortaya koyacak bir oyuncu bulduğumuzdan emin olabilirsiniz.” demişti.

ALİ KOÇ RESMEN ÇAĞIRDI!

Öte yandan Fenerbahçe’de flaş bir gelişme yaşandı… Başkan Ali Koç’un, Comolli ile görüşmek için yanına çağırdığı ve Fransız futbol adamının Antalya’dan İstanbul’a uçtuğu ifade edildi. Bu gelişme, Ali Koç’un Comolli’yi takımdan resmen göndereceğine işaret etti.

Benzer Haberler