Akşener’e dert yanan yurttaş: Size artık başbakan sıfatıyla bakacağız

29 Eylül 2021 Çarşamba

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırşehir’in Kaman ilçesinde yurttaşın derdini dinledi.İcra dosyalarının çözülmesini isteyen bir çiftçi de “ Ne olursunuz siz bu işi çözersiniz. Bir ay erteleyin. Ben size güveniyorum biz size artık başbakan sıfatıyla bakacağız” diyerek yardım istedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kırşehir’in Kaman ilçesinde esnafın, çiftçinin sorunlarını dinledi. Çocuklarının üniversite mezunu olduğunu ve iş bulamadığını söyleyen bir kadın, “Yiyecek ekmeğimiz yok. Daha ne diyeyim? Bu Türkiye’nin hali” diye sitem etti. İcra dosyalarının çözülmesini isteyen bir çiftçi de “Ben size güveniyorum biz size artık başbakan sıfatıyla bakacağız” diyerek yardım istedi. Emekliye en az 3 bin TL maaş isteyen Akşener, “İtibardan tasarruf olmazmış, hadi oradan be hadi oradan be millet aç” diye konuştu.

Cep telefonu satışı yapılan bir dükkana giren Akşener’in “İşleriniz nasıl” sorusuna, dükkan sahibi kadın, “Çok çok kötü, hiçbir şekilde yok. Pandemi bizi yerle bir etti, hiçbir şekilde destek olmayınca…Bakar mısınız, tezgahım da benim yok yani bir şey kalmadı” yanıtını verdi.

ÇİFTÇİDEN AKŞENER’E: BİZ SİZE ARTIK BAŞBAKAN SIFATIYLA BAKACAĞIZ

Tarlalarına icra geldiğini belirterek, icra dosyasını Akşener’e veren bir çiftçi, “Çiftçilerimiz perişan. Şu icra satış kararı. Ayın birinde çiftçilerin evleri, tarlaları, mandıraları satılıyor. Ne olursunuz siz bu işi çözersiniz. Bir ay erteleyin, çiftçiler kendi aralarında tarlalarını üç beş milyona satabilirler. Ama şu anda çiftçinin tarlası iki milyona gidiyor. Ben size güveniyorum biz size artık başbakan sıfatıyla bakacağız” sözleriyle yakındı.

“DÖRT DİL BİLEN GELİNİM VAR, ÜNİVERSİTE MEZUNU EVDE EV HANIMLIĞI YAPIYOR”

Çocuklarının üniversite mezunu olduğunu ve iş bulamadığını söyleyen bir kadın da yaşadıkları sıkıntıyı şöyle anlattı:

“Üniversiteli oğullarım var boşta ve ütü yapıyorlar. Dört dil bilen gelinim var, üniversite mezunu evde ev hanımlığı yapıyor. Ufak tefek şeyler satmaya çalışıp evini geçindirmeye çalışıyor, iki tane çocuk var. Yani yiyecek ekmeğimiz yok kısacası. Üniversiteli gelinim var evde oturuyor, evden dışarıya çıkmıyor, çıkamıyor. Daha ne diyeyim? Bu Türkiye’nin hali.”

Ayakkabı satışı yapan esnaf ise, zamlardan yakınarak, “Sabahtan beri üç tane müşterim geldi. Atıyorum, bir hafta önce şunu 10 liraya aldım ikinci hafta da 15 lira. Fiyatlar çok uçuk. Geri tekrar satamıyorsun” dedi.

“NE YAPALIM BİZ ANNE?”

Bir çiftçi ise, “1,300’e aldığım kömür 2,600 oldu. Gübreyi alamadım. Tohumumu ekemedim. Öldük biz. Ne yapalım biz anne?” sözleriyle dert yandı.

AKŞENER: İTİBARDAN TASARRUF OLMAZMIŞ, HADİ ORADAN BE, MİLLET AÇ

Esnafın ve yurttaşın derdini dinleyen Akşener, toplanan kalabalığa seslendi. Akşener, şunları söyledi:

“Çiftçi ağlıyor. Yahu bizi yönetenler şu insanların ağzına bir bakın dişi tam olan ne bir erkek ne bir kadın var bu ülkede. Günahtır. Beş maaş alan danışmanların olduğu bu ülkede, insanların ağzında diş yok. Eczanelerde veresiye defteri var. 1,500 TL emekli maaşı var. 1,900 lira, 2,200 lira, 2,600 lira, 2,800 lira var. Yahu 1,500 lira ile ev mi geçinir? Emekliyi siz niye açlığa mahkûm ediyorsunuz? 3,000 lira asgari bir emekli maaşı herkese eşit olarak verseniz, incileriniz mi dökülür? 500 milyon dolarlık uçakla uçacağınıza, 10 bin maaş vereceğinize danışmanlarınıza emekliye üçer bin lira maaş verseniz, o da kötü ama en azından kötünün iyisi. Fena mı olur? İtibardan tasarruf olmazmış, hadi oradan be hadi oradan be millet aç.”

 

 

 

Benzer Haberler