AKP’ye toz konmasın yeter

25 Haziran 2020 Perşembe

Son dönemde AKP’ye verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, baro başkanları tarafından protesto edilen Metin Feyzioğlu’na sahip çıktı. Feyzioğlu’nun çoklu baroya karşı Meclis’te mücadele ettiğini savunan Perinçek, baro başkanları için “Amaçlarının çözüm üretmek değil maraza çıkarmak olduğu görüldü” dedi.

Perinçek ve Erdoğan arasında pazarlık var iddiası

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’daki Çıkış Yolu programında, baro başkanlarının “Bizi temsil etmiyorsun” diye protesto ettiği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na sahip çıktı. Perinçek, hükümetin çoklu baroya geçme gibi bir düzenlemeyi Meclise getirmeyeceğini öne sürerek, “Şu anda hükümetin çoklu baro diye bir önerisi yok. Kimsenin önüne taslak olarak gelmedi. Ancak tevatürlerle kamuoyunu kızıştırmak isteyen belli merkezler var. Şayet böyle bir şey olursa hepimiz en kararlı şekilde tavır alırız” dedi.

‘AMAÇLARI MARAZA ÇIKARMAK’

Feyzioğlu’na göre her şey ‘tamamen bir iletişim hatası’

Perinçek, AKP’nin baroların seçim sistemini değiştirerek müdahale etme hamlesine karşı yürüyen baro başkanlarının hedefinde Metin Feyzioğlu olduğunu savunarak, “Bu yürüyüş güya çoklu baroya karşıydı. En sonunda Metin Feyzioğlu’na karşı yürüyüş haline geldi. Mecliste bu konuyla ilgili mücadele yürüten Feyzioğlu’nu desteklemeleri gerekirdi. Öyle yapmadılar, Feyzioğlu’na sırtlarını döndüler. O zaman amaçlarının çözüm üretmek değil maraza çıkarmak olduğu görüldü” ifadelerini kullandı.

‘Savunmanın kahramanları’ Feyzioğlu’nun yüzüne karşı haykırdı: Savunma susmadı susmayacak

‘FEYZİOĞLU AMERİKAN EMPERYALİZMİ, PKK VE FETÖ TARAFINDAN HEDEF ALINIYOR’

Perinçek, baroların yürüyüşünün HDP yürüyüşü ile aynı zamanda yapılmasının sorgulanması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Mecliste barolarla ilgili genel düzenlemeyi tartışmaya davet edilen Baroların buna tenezzül etmeyip, HDP-PKK’nın yürüyüşünden hemen sonra yürüyüş başlatmaları önemli. Kendi yürüyüşleri hezimetle sonuçlanan HDP’nin en başından baroların yürümesini desteklediğini biliyoruz. Dikkat ederseniz Feyzioğlu’na sırtını dönenlerin söylemleriyle, PKK ve FETÖ çevrelerinin Barolar Birliği Başkanımıza karşı söylemleri aynı. Çünkü ikisinin de yönlendirildikleri merkez aynı. Feyzioğlu, esas olarak Amerikan emperyalizmi, PKK ve FETÖ tarafından hedef alınıyor.”

Benzer Haberler