AKP’li Zengin’e tepki yağmıştı: Bu açıklamaları tekrar gündem oldu!

20 Şubat 2021 Cumartesi

AKP’li Özlem Zengin Meclis’te çıplak arama iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Onurlu, ahlaklı kadın, çıplak aramaya uğradıysa bunu söylemek için bir yıl beklemez” demişti. Zengin’in katıldığı bir televizyon programında yıllar önce önce avukatlık yemini ederken türbanını açmak zorunda kaldığı anlattığı görüntüler ortaya çıktı.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM’de yaptığı konuşmada, cezaevlerinde kadınlara yönelik çıplak arama iddialarına ilişkin “Onurlu, ahlaklı kadın, çıplak aramaya uğradıysa bunu söylemek için bir yıl beklemez” demesi tepki çekmişti.

Halbuki, AKP’li Zengin’in Ülke TV’de katıldığı programda yıllar önce önce avukatlık yemini ederken türbanını açmak zorunda kaldığı anlattığı görüntüler ortaya çıktı.

AKP’li Zengin, gelen tepkiler üzerine kendisini ‘savundu’: ‘Kim ifade özgürlüğüme engel olabilir’

O görüntülerde Zengin, bunu bir “tesettür mücadelesi” olarak aktarırken, sosyal medyada bu durum Meclis’te söylediği sözlerle karşılaştırıldı.

Zengin’in 20 yıl önceki görüntüleri katıldığı yayında anlatması, “Onurlu, ahlaklı kadın, çıplak aramaya uğradıysa bunu söylemek için bir yıl beklemez” sözlerinin ardından dikkat çekti.

Avukat Eren Keskin: Bu kadınların anlatamamasının nedeni Özlem Zengin gibilerin anlayışı

Benzer Haberler