AKP’li belediyeden skandal liste: Atatürk’e ait bir kitap…

3 Mayıs 2021 Pazartesi

AKP’li belediyeden skandal liste: Atatürk’e ait bir kitap…

İhale açarak 66 bin 720 kitap alan AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sadece bir tane Nutuk sipariş etti. Atatürk’e hakaret eden Mustafa Armağan’ın kitaplarından 84 adet, Atatürk düşmanlığıyla bilinen Yavuz Bahardıroğlu’nun kitaplarından ise toplam 1000 adet istendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 12 Mart’ta “eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde dağıtılmak ve belediye kütüphanelerinde bulundurulmak üzere kitap alım işi ihalesi” açtı. İhaleyi 1 milyon 62 bin 299 lira bedelle Gazikültür Sanat Ürünleri Ticaret ve Turizm Anonim Şirketi kazandı.

Şirket ile belediye arasında 9 Nisan günü sözleşme imzalandı. İhalenin teknik şartnamesinde yer alan kitap listesinin içeriği dikkat çekti. 66 bin 720 adet kitap arasında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’undan sadece bir tane yer aldı.

‘HAKARET EDENLERE ÖDÜL’

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; Atatürk’e hakaret eden ve bu yüzden hapis cezası alan Mustafa Armağan’ın kitaplarından 84 adet, Atatürk düşmanlığıyla bilinen Yavuz Bahardıroğlu’nun kitaplarından ise toplam 1000 adet istendi. Listenin dini ağırlıklı kitaplardan oluşması dikkat çekti. Satın alınan kitaplar 31 Aralık 2021 tarihine kadar teslim edilecek. CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, kitap listesine tepki gösterek “İlk başta çok masum görünen bir kitap ihalesi gibi dursa da kitap içeriklerini inceleyince Atatürk’e hakaret edenlerin ödüllendirildiği bir kitap ihalesi olmuş. Listede Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ayrılan sayı sadece iki adet. Bu iki kitabın bir adedi Nutuk, bir adedi de ‘Zabit ve Kumandan ile Hasbihal” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne 10 adet Nutuk hediye edeceğini söyleyen Kalkan, “Eğer siz her vatandaşımızın başucu kitaplarından birisi olması gereken Nutuk’a 66 bin 720 kitap içinde bir adet yer veriyorsanız, bu listeyi yazanınızdan, ihaleyi onaylayana kadar hepinize yazıklar olsun” dedi.

Benzer Haberler