‘AKP’li belediye, çöpleri ormana döktü’ iddiası

24 Temmuz 2021 Cumartesi

‘AKP’li belediye, çöpleri ormana döktü’ iddiası

AKP’li Samsun 19 Mayıs Belediyesi’nin ormanlık alana çöp dökerek üstünü kapattığı iddia edildi. Yurttaşların mera olarak kullandıkları alan içindeki ormanlık alana çöp dökülmesi sebebiyle belediyeyi CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) şikayet etti.

19 Mayıs İlçe belediyesi kent merkezinden toplanan çöpleri Engiz mahallesinde vatandaşların mera olarak kullandıkları alan içindeki ormanlık içine döktüğü ileri sürüldü. Bölge halkı kokudan rahatsız olurken çevreyi kirlettiği gerekçesiyle belediyeyi CİMER’e şikayet edildi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, yurttaşlara ait bal kovanlarının da bulunduğu ormanlık alanda vahşi depolama yapan belediye suçüstü yakalandı. Belediyeye ait çöp kamyonu plastik, metal ve evsel atıkları alana boşaltması ve iş makinesiyle üstlerinin kapatılması kamera ile tespit edildi.

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesine ait ve elektrik üretilen Katı Atık Düzenli Depolama tesisleri bulunmasına rağmen ilçe belediyesinin çöpleri ormana dökmesi tepki çekti.

AKP’li belediye su ve temizlik hizmeti sunmadı, her yer çöp ve kanla kaplandı

Benzer Haberler