Adalet Komisyonu Başkanı AKP’li Köylü: Hakimler yeterli eğitim almadan kura çekimi ile atanıyor

15 Şubat 2019 Cuma

Adalet Komisyonu Başkanı AKP’li Köylü: Hakimler yeterli eğitim almadan kura çekimi ile atanıyor
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, muhalefet milletvekillerinin, kanun tekliflerinin “torba” olarak Meclise sevk edilmesine yönelik dile getirdiği eleştirilere katıldığını belirterek, “Bu hazırlıklar yapılırken komisyon üyesi olan muhalefet partisi milletvekilleri ile istişare edilerek yapılırsa daha iyi olur.” dedi. Hakimlerin yeterli eğitim almadan kura çekimi ile atandıklarını söyleyen Köylü,”Bazı şeyler kafasına gözüne vurarak gidiyor” dedi.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, muhalefet milletvekillerinin, kanun tekliflerinin “torba” olarak Meclise sevk edilmesine yönelik dile getirdiği eleştirilere katıldığını belirterek, “Bu hazırlıklar yapılırken komisyon üyesi olan muhalefet partisi milletvekilleri ile istişare edilerek yapılırsa daha iyi olur.” dedi.

“BAZI ŞEYLER KAFASINA GÖZÜNE VURARAK GİDİYOR’

Adalet Bakanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürü Hakim Niyazi Acar, Hakkı Köylü’nün, Adalet Akademisinin tekrar açılıp açılmayacağına ilişkin sorusuna, “Bu yönde çalışmalar var. Anayasa’da, hakim savcı eğitiminin mahkemelerin bağımsızlığı esaslarına göre düzenleneceği söyleniyor. Bu eğitimin Adalet Akademisi tarafından verilmesi öngörüyor. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile çıkarılacak. Bugün yarın, eli kulağındadır. Üzerinde çalışılıyor.” karşılığını verdi.

Köylü, “Hakimlerimiz maalesef yeterli eğitimi almadan kura çekimi ile atanıp gittiler. Bazı şeyler kafasına gözüne vurarak gidiyor.” diye konuştu.

Benzer Haberler