16 yaşındaki çocuğu ayı yedi

23 Haziran 2021 Çarşamba

16 yaşındaki çocuğu ayı yedi

Rusya’nın Ergaki Milli Parkı’na giren bir ayı 16 yaşındaki çocuğu saldırıp parçalara ayırdı. ”İnsan yiyen ayı” diye söz edilen aç ayı gencin vücudunun neredeyse yarısını yedi. Kendisini durdurmaya çalışan turistlere de saldıran ayı, yetkililer tarafından çocuğun parçalanmış kalıntılarının üzerinde yatarken bulundu. Olay yerine gelenler ise vahşetle karşı karşıya kaldı.

Rusya’da Moğolistan sınırına yakın Ergaki adındaki bir milli parkta dehşet verici anlar yaşandı. Bir boz ayının saldırısına uğrayan 16 yaşındaki çocuk, ayının pençe darbeleriyle mücadele edemeyince yere yığıldı. O anda hayatını kaybeden çocuk, ayı tarafından parçalanmaya başladı.

VÜCUDUNUN YARISINI YEDİ

Tüm çabalara rağmen ayıyı durduramayan turistler, gencin vücudunun yarısının yendiği anlara da şahit oldu. Yardım gelene kadar ellerindeki çakılarla hayvanı etkisiz hale getirmeye çalışan turistler ne yaptılarsa da dev ayıyı durduramadı. Ayı bu esnada turistlerden birini de pençeleriyle yere devirerek yaraladı. Ayının olduğu yere tüfekle gelen görevliler ayıyı vursa da yaralı hayvan ormanın içine doğru koşup gözden kayboldu.

 

ÇOCUĞUN PARÇALANMIŞ VÜCUDU ÜZERİNDE BULUNDU

Saatler süren arama sonucunda çocuğun parçalanmış kalıntılarının üzerinde yatarken bulunan ayının akıbeti, milli parktan yapılan açıklamadan öğrenilebildi. Söz konusu açıklamada, “Saatlerce süren takibin ardında ayı park personeli tarafından öldürüldü” denildi.

REHBER OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Rusya’nın Abakan şehrinde yaşadığı öğrenilen çocuğun turistlere burada rehberlik yaptığı öğrenildi. Milli parkın müdürü Igor Gryazin, hayatını kaybeden gencin kestirme yoldan gitmek isterken ayıyla karşılaşmış olduğunu düşündüklerini söyledi.

Rusya’da 16 yaşındaki çocuk ayı saldırı tarafından feci şekilde can verdi.

Benzer Haberler