Ziya Selçuk, ‘LGS’de benzer sorular’ iddiasına yanıt verdi

8 Haziran 2021 Salı

Ziya Selçuk, ‘LGS’de benzer sorular’ iddiasına yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS’de benzer soru iddialarıyla ilgili, “Biz yıl içinde örnek soruları her ay yayınladık. Sadece 3 soru daha önce yayınladığımız sorulara benzer” dedi.

Liselere giriş için pazar günü yapılan LGS’de daha önce yayınlanmış sorulara yer verildiği iddiası ortaya atıldı. O iddialara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geldi.

Eğitim danışmanı Sadık Gültekin’e konuşan Ziya Selçuk, “Biz yıl içinde örnek soruları her ay yayınladık. Sadece 3 soru daha önce yayınladığımız sorulara benzer” dedi.

Bunun dışında benzer soru olmadığını söyleyen Selçuk, “Bunu iddia eden her kimse bu iddiaları ispatlaması gerekiyor” diye konuştu. Selçuk, “Ortada somut delil yok. Biz hiç kimseden soru almayız, kimsenin de sorusunu yayımlamayız” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN SORU ÖNERGESİ

Öte yandan CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, konuyla ilgili olarak Bakan Selçuk tarafından yanıtlanması için bir soru önergesi verdi. Lale Karabıyık’ın Bakan Selçuk’a şu soruları yöneltti:

  • 2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiaları doğru mudur?
  • Hangi alanlarda kaç soru bu yayınevinin kitapçığı ile paralellik göstermektedir?
  • 2021 LGS soruları daha önce her hangi bir alanda yayımlanmış mıdır?

TIKLAYIN – ‘Şube müdürü, LGS arasında çocuğuyla görüştürüldü’ iddiasına inceleme

Benzer Haberler