Zeki Demirkubuz’u hedef alan yazardan küfüre yanıt: Samimiyetle özür dilemek isterim…

25 Kasım 2023 Cumartesi

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları üzerinden kendisine hedef alan ve boykot çağrısı yapan yandaş Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan’a küfreden yönetmen Zeki Demirkubuz’a yazardan yanıt geldi. Kılıçarslan yazısında, “Bana yakışmadı Demirkubuz’un vicdanından bir şey beklemek” ifadesini kullandı.

Yandaş Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan, geçtiğimiz günlerde İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik saldırısı üzerinden Yönetmen Zeki Demirkubuz’u hedef aldı. Demirkubuz’u İsrail’in insanlık suçu işlediği saldırılarla ilgili konuşmamasını gerekçe göstererek hedef alan Kılıçarslan, ünlü yönetmenin 15 Aralık’ta vizyona girecek filmini boykot etme çağrısı yaptı. Demirkubuz’un Kılıçarslan’a verdiği küfürlü yanıt ise gündem oldu.

KÜFÜR ARDINDAN: SAMİMİYETLE ÖZÜR…

İsmail Kılıçarslan, bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

TVNET’te yayınlanan Siyaseten programında, Gazze konusunda derin bir sessizliğe gömülen yönetmen Zeki Demirkubuz’un vizyona girecek yeni filmini boykot etme çağrısı yaptım. Demirkubuz, sinli kaflı, habasetle yoğrulmuş küfürler savurarak karşılık verdi bu çağrıma.

Hem kendimden hem de Demirkubuz’dan samimiyetle özür dilemek isterim huzurlarınızda.

Kendimden özür dileme nedenim şudur. Büyük Kürdistan haritasıyla açılan PKK propagandası Bakur belgeselini savunan, verdiği söyleşide, “Solculara ve Kürtlere yapılan zulüm, bugün cemaate yapılıyor” diyen Demirkubuz’dan Gazzeli bebekler adına bir şey bekledim ve ona öfkelendim. Oysa “kayıtsızlık” takınabileceğim en iyi tavır olurdu. Benimkisi biraz, yayında da tam tamına söylediğim gibi, “gönül umduğuna küser” öfkesiydi ama yine de bana yakışmadı Demirkubuz’un vicdanından bir şey beklemek. O köprülerin altından çok sular aktığını Gezi sürecinden beri biliyorum zira.

“TEHDİT ETTİĞİMİ DÜŞÜNMESİNE ÜZÜLDÜM”

Demirkubuz’dan da samimiyetle özür dilerim. Milyonlarca insanın karşısında “kırılgan egosunu ortaya saçmak” ve kendisiyle yüzleşmek zorunda kaldı. Bir bakıma “poz”u bozuldu belki de. Kendisini tehdit ettiğimi falan düşünmesine de ayrıca üzüldüm. Sözü meydanda, kalbi elinde adamlarız en nihayetinde. Değil ekmek yiyip tuz yaladığımız insanları, hiçbir hukukumuz olmayanları bile tehdit etmez, onlarla namusluca kavga etmeyi tercih ederiz vesselam.

Elbette bu namusa hem Demirkubuz’un küfrü konusunda hem de onun üzerinden bana küfürler savuran yüzlerce insan konusunda hukuk önünde hakkımı aramak dâhil. Kazandığım davaların tüm gelirlerini Gazze’mizin yetimlerine bağışlayacağım inşallah.

Bu arada gelen binlerce destek için de herkese müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.

“Madem İsmail böyle yaptı, Demirkubuz’un filmine mutlaka gideceğiz” yazan “bizim mahalle”nin insanlarına ise söyleyecek hiçbir şeyim yok. Sevdikleriyle haşrolsunlar. Hesabı bana ya da bir başkasına değil, Hesap Gününün Sahibi’ne verecekler. Gerçi bir Masumiyet ya da Kader değildir bence tabii ama “iyi film” diyorlar zaten Hayat için. O yüzden iyi seyirler dilerim. Patlamış mısırla Coca Cola almayı da ihmal etmeyin sakın.”

Zeki Demirkubuz öfkesine hakim olamadı! Boykot çağrısı yapan yandaş yazara küfretti