Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Teknoloji

YouTube Originals şovları artık herkes izleyebilecek

Video paylaşım devi YouTube Originals, kanalın tanıtımına destek olmak için 24 Eylül’den itibaren tüm içeriklerini herkese açacak.

YouTube Originals kanalı, sadece ücret ödeyen Premium kullanıcıları için Google’ın hazırladığı özel içerikleri yayınlıyordu. Bu şovların arasında diziler, belgeseller, haber programları gibi içerikler yer alıyordu. Premium kullanıcıları içerikleri reklam görmeden izlemeye devam edecekler. Yeni sezon içeriklerini de toplu olarak görebilecekler. Premium olmayan kullanıcılar ise yeni sezon içeriklerinde yeni bölümler için beklemek zorunda olacak. Tabi, Director’s cut gibi özel içerikleri de yine sadece Premium kullanıcılar izleyebilecek.

Öte yandan, aylık 12 dolar ücret, Netflix gibi rakiplerinin zengin içerik ve imkanlarıyla karşılaştırınca hala yüksek kaldığı için şikayet konusu olabiliyor. Google ise kanalın içerik çeşitliliğini zenginleştirmek için çaba sarf ediyor. Yine de rakibi Netflix’in içerik üretmek için on milyar dolarlar seviyesinde bütçeler ayırdığını unutmamak gerekiyor.

LG Taşınabilir Hoparlör PK5 inceleme. Örnek müziklerle birlikte…

Tele1 TV