‘Yılın Oyuncusu’ seçilen Bademci, gözyaşlarını tutamadı

17 Aralık 2021 Cuma

Netflix’te yayınlanan ‘Kulüp’ dizisindeki rolüyle adından sıkça söz ettiren oyuncu Salih Bademci, ‘Yılın Oyuncusu’ seçildi. Bademci, ödülü aldığı sırada gözyaşlarını tutamadı.

Salih Bademci, “GQ Men Of The Year 2021”de “Yılın Oyuncusu” ödülünü aldı. Konuşma yapan Bademci, aynı zamanda oyuncu olan eşi İmer Özgün’e teşekkür etti. Ödülün açıklanmasının ardından birçok ünlü oyuncu da Bademci’ye destek verdi.

Bademci, bu yıl online dizi ve film platformu Netflix’te yayınlanan ‘Kulüp’ isimli diziyle adından sıkça söz ettirmişti.

Sevilen yerli dizi Kulüp’ün ikinci kısım fragmanı yayınlandı

SALİH BADEMCİ KİMDİR

1984 yılında İzmir’de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde yükseköğrenim gördü.

Sinema ve televizyon kariyeri 2006 yılında Serdar Akar’ın Barda filminde rol alması ile başladı. Ardından yine Serdar Akar’ın yapımcılığını üstlendiği Elveda Rumeli dizisinde rol aldı.

2007 yılında Siyah Beyaz ve Renkli (SBR) adlı tiyatro topluluğunu kurdu. Tiyatro çalışmalarına kurucusu olduğu Siyah, Beyaz ve Renkli bünyesinde ve farklı toplulukların oyunlarında rol alarak devam etti. Tesir adlı oyundaki performansı ile 15. Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde Seçici Kurul Özel Ödülü’ne değer görüldü.

2014 yapımı Zeytin Tepesi dizisinde “Akın” karakterini, Ulan İstanbul dizisinde “Ceyhun” karakterini, 2015 yılında Kiralık Aşk dizisinde “Sinan Karakaya” karakterini canlandırdı. 20 Ağustos 2015 tarihinde oyuncu İmer Özgün ile evlendi. İstanbullu Gelin’de Fikret, Kulüp dizisinde Selim Songür karakterini canlandırdı.

Benzer Haberler