Yıldız Holding: Murat Ülker, Cumhurbaşkanı’na cevap vermedi

24 Eylül 2021 Cuma

Yıldız Holding: Murat Ülker, Cumhurbaşkanı’na cevap vermedi

Yıldız Holding, Murat Ülker’in ‘fahiş fiyat’ açıklamalarının Erdoğan’ın açıklamalarına cevap niteliğinde olmadığı yönünde açıklama yaptı.

Yıldız Holding tarafından, Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in basın mensuplarının zincir marketlerdeki fiyat tartışmalarına ilişkin değerlendirmesinin, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zincir marketlerde denetimlerin artacağına yönelik açıklamasıyla ‘yakın veya uzak bir ilgisinin bulunmadığı’ açıklandı.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, geçen günlerde Ülker’in basın buluşmasında bir gazeteciye verdiği yanıt sonrası, kamuoyunda ‘bilgi kirliliğinin ve yanlış anlaşılmaların önüne geçme zorunluluğu doğduğu’ belirtildi.

TOPLANTI ÖNCEDEN YAPILMIŞ

Açıklamada, Murat Ülker’in basın mensuplarının zincir marketlerdeki fiyat tartışmalarına ilişkin değerlendirmesinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zincir marketlerde denetimlerin artacağına yönelik açıklamasıyla yakın veya uzak bir ilgisi bulunmadığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından günler önce yapılan bu değerlendirmenin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir cevap niteliği taşıdığına yönelik yorum ve iddialar kesinlikle art niyetlidir. Sayın Murat Ülker, çok daha önce yapılan toplantıda Yıldız Holding perakende grubunun enflasyon rakamlarının altında bir fiyat politikası izlediğini vurgulamış ve mesnetsiz fahiş fiyat uygulayan marketlerin ve üreticilerin denetlenmesinin enflasyonla mücadelede en etkili yöntemlerinden biri olacağını ifade etmiştir.”

NE OLMUŞTU?

Erdoğan’ın son dönemde bir kaç kez, ‘fahiş fiyat uygulayanlar olduğu ve bunlar hakkında gereğinin yapılacağı’ şeklindeki açıklamalarının ardından Murat Ülker, “Bir sene dağ-taş soğan dolu ertesi sene piyasada soğan yok. Marketlere yükleniyorlar. Marketçi alıp satıyor. Parasını üreticiye ödüyor. Yani milletin aklıyla alay etmeye lüzum yok. Herhangi bir fahiş fiyat varsa asla satılmıyor zaten. Biz yüzde 1 kazanıyoruz. Bunu indirsek ne olur? Daha pahalıya alıp ucuza satabilen biri doğmadı” diye açıklama yapmıştı.

Murat Ülker’den ‘fahiş fiyat’ açıklaması: Daha ucuza satabilen biri doğmadı

Benzer Haberler