Yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş’tan ilk açıklama

21 Nisan 2021 Çarşamba

Yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş’tan ilk açıklama

Ruhsar Pekcan’ın yerine Ticaret Bakanı olarak atanan AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, ”İhracatın artması ve refah seviyesinin yükselmesi için uğraşacağız” dedi.

Kendi bakanlığına ‘dezenfektan’ satması sonrası görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın yerine Ticaret Bakanı olarak atanan AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’tan ilk açıklama geldi.

TBMM’de AKP Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ticaret Bakanı Muş, görevin sürpriz olup olmadığına ilişkin soruya, “AK Parti’de siyaset yapanlar için her zaman her göreve hazır olmak gerekir. Biz de ülkemiz adına her türlü göreve hazırlıklıydık” yanıtını verdi.

Muş, “Dolayısıyla biz de ülkemize hizmet etme adına her zaman, her türlü göreve hazırdık, hazırlıklıydık. Öncesinde de konuyla alakalı benim bilgim vardı. Cumhurbaşkanımız benimle paylaştı. Türkiye’nin ihracatının artırılması, ekonomik büyüklüğünün ve refah seviyesinin yükselmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret edeceğiz. Tek amacımız var; 84 milyonun refahını yükseltmek” ifadelerini kullandı.

Dezenfektan Bakan götürdü! Kabinede 3 yeni isim

Benzer Haberler