Yandaş Selvi ‘Hamdolsun’ sözüne kılıf buldu

16 Haziran 2021 Çarşamba

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Biden’la görüşmesi sonrası 24 Nisan sorusuna “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi” ifadesiyle ilgili, “İki lider 24 Nisan’daki açıklamanın gölgesinde kalmadan hatta onu aşmayı başararak iki ülke ilişkilerini verimli bir noktaya taşımayı başarmışlar” dedi.

Yandaş Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan’ın tartışma yaratan sözleri sonrası “Erdoğan ne için ‘Hamdolsun’ dedi” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Selvi, “Erdoğan’ın, görüşmenin Biden’ın 24 Nisan’daki açıklamasını unutturacak kadar olumlu bir atmosferde gerçekleştiğini anlatmak için” ‘Hamdolsun’ dediğini öne sürdü.

İLGİLİ HABER| Erdoğan’dan bir gün arayla iki farklı ’24 Nisan’ yanıtı

Selvi yazısında şu ifadeleri kullandı:

Biden’la görüşmesinden sonra düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’a, “‘24 Nisan’ı unutturacak bir görüşme olmasını umuyorum’ demiştiniz. Bu konu gündeme geldi mi?” diye soruldu.

Erdoğan bu soruya, “Hamdolsun” diye başlayan bir cümle ile karşılık verdi. “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi” dedi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları Erdoğan’ın, görüşmenin Biden’ın 24 Nisan’daki açıklamasını unutturacak kadar olumlu bir atmosferde gerçekleştiğini anlatmak için, “Hamdolsun” dediğini ifade ediyor. Yoksa hamdolsun 1915 olaylarını hiç gündeme getirmedi, anlamında değil.

Sedat Peker’den Selvi iddiası

Selvi: Erkam Yıldırım malzemeleri yanında götürmüş

GÜNDEME GELDİ Mİ?

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’la görüşmede 24 Nisan’daki açıklamasını gündeme getirdi mi?

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’ın 24 Nisan’daki talihsiz açıklamasını gündeme getirmiş.

Erdoğan, 1915 olayları hakkındaki açıklamanın Türkiye’yi hayal kırıklığına uğrattığını iletmiş. Tarihin siyasete alet edilmemesi gerektiğinin altını çizmiş. Türkiye-ABD ilişkilerinde tahribat yaratacak adımlardan kaçınılması gerektiği mesajını vermiş.

Ama iki lider 24 Nisan’daki açıklamanın gölgesinde kalmadan hatta onu aşmayı başararak iki ülke ilişkilerini verimli bir noktaya taşımayı başarmışlar.

Erdoğan onun için “Hamdolsun” demiş.

Yandaş Abdülkadir Selvi’den Akşener’e cinsiyetçi sözler

Benzer Haberler