Yandaş Sabah yazarından koronavirüs öldüren kumaş iddiası

15 Mayıs 2020 Cuma

Yandaş Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, oldukça ilginç bir iddia ile gündeme geldi. Bir kumaş firmasının koronavirüsü öldüren kumaş geliştirdiğini öne süren Güngör, ürünün Almanya’dan onaylandığını Brezilya ve Makedonya’nın ise çoktan bu ürün için sipariş verdiğini iddia etti.

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, ‘Dünyada bir ilki gerçekleştirdik koronasavar kumaş testi geçti’ başlıklı bugünkü yazısında TMSF yönetimindeki Boyteks’in özel bir polimer teknolojisiyle Korona virüsü öldüren kumaş ürettiğini iddia etti.”Türkiye dünyada bir ilki gerçekleştirerek koronavirüsü öldüren kumaş geliştirdi. Boyteks’in kumaşına Alman test merkezi onayı verdi.” diyen Güngör, Brezilya ve Makedonya’nın bu üründen sipariş verdiğini ifade etti.

Dilek Güngör, testlerde 5 yıkamaya kadar kumaşın antiviral özelliğini kaybetmediğinin tescillendiğine işaret ederek, “Boyteks, Erciyes Üniversitesi’nden de bilimsel değerlendirme raporu aldı.

YATAK KUMAŞI DÖŞEMELİK KUMAŞ

Antiviral kumaşın yurtdışında test verileri ve tekrarlı yıkama sonuçları testleri değerlendirildi” ifadelerini kullandı. Öte yandan yatak kumaşı, döşemelik kumaş ve halı üretimi yapan söz konusu şirketin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında ürüne dair bir bilgiye yer verilmemesi dikkat çekti.

Benzer Haberler