Vebitcoin soruşturmasında yeni gözaltılar

6 Mayıs 2021 Perşembe

Vebitcoin soruşturmasında yeni gözaltılar

Muğla’da işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin soruşturması kapsamında şirket çalışanı 5 kişi daha gözaltına alındı.

İşlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin soruşturmasında yeni gözaltılar yapıldı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şubesi ekipleri, şirkette yetkili konumda çalıştığı tespit edilen 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Soruşturma kapsamında, şirket adresi ile şüphelilerden elde edilen dijital materyallerin incelendiği, ilgili kurumlarla koordineli olarak soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, Vebitcoin’in Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etmiş ve Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatmıştı.

23 Nisan’da Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca da Vebitcoin’in yürüttüğü işlemlerle ilgili mağduriyetler bulunduğu iddiaları üzerine “nitelikli dolandırıcılık” suçundan soruşturma başlatılmış, şirket merkezinde ve bir kısım adreslerde yapılan arama ve el koyma işlemlerini müteakip şirket yöneticisi ve çalışanları olan 4 kişi tutuklanmıştı.

Vebitcoin davasında flaş gelişme

Benzer Haberler