Taliban, ünlü komedyeni öldürdü

27 Temmuz 2021 Salı

Afganistan’da ünlü komedyen Nazar Muhammed, geçen hafta Taliban tarafından kaçırılarak öldürüldü.

Afganistan’da Haşa Zvan olarak da anılan ünlü komedyen Nazar Muhammed, geçen hafta Taliban tarafından kaçırılarak öldürüldü. Muhammed’in öldürülmeden önce Taliban tarafından araçla götürülmesine ilişkin görüntüler sosyal medyada yer aldı.

Taliban Sözcüsü: Türkiye ile inanca dayalı pek çok ortak noktamız var

Görüntülerde, Taliban üyelerinin Muhammed’i kaçırdığı ve silahlı bir Taliban üyesinin kendisine defalarca tokat attığı görülüyor.

Taliban üyelerinin, Muhammed’i kaçırmalarının ardından kendisini ağaca bağlayarak öldürdüğü bildirildi. Muhammed’in olay yerinde boğazı kesilmiş halde yerde bulunduğu öğrenildi.

Muhammed’in ailesi, cinayetin hemen ardından Taliban’ı suçlarken, Taliban’ın video yayınlanana kadar Muhammed cinayetini üstlenmediği aktarıldı.

ERDOĞAN: TÜRKİYE’NİN TALİBAN’IN İNANCIYLA ALAKALI TERS BİR YANI YOK

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de bayram namazı çıkışında “Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum” demişti.

Erdoğan: Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla ters bir yanı yok

“AKP TÜRKİYENİN KARANLIK YÜZÜ”

Gazeteci Çağlar Tekin sosyal medyada konu hakkında “Erdoğan’ın ve taraftarlarının inancına ters düşmeyen” Taliban, Afgan komedyeni güldürmenin haram olduğu gerekçesi ile katletti .. AKP Türkiye değil, AKP dünyanın karanlık yüzü…” paylaşımı yaptı.

Benzer Haberler