Ümit Özdağ’dan Kılıçdaroğlu çıkışı: Partililer soruyor…

27 Nisan 2022 Çarşamba

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir canlı yayında seçimlerde partisine oy verenlerin, ikinci tura kalınması durumunda, Erdoğan karşısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini söyledi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katıldı. Özdağ gündeme özel değerlendirmelerde bulunurken partisinin seçim politikasını da canlı yayında aktardı.

AKP’den ayrılıp kendi partisine oy verecek vatandaşların akıllarındaki soru işaretlerini giderek Özdağ şunları söyledi:

“Mesela AKP’den ayrılıp Zafer Partisi’ne oy verme kararı almış olan seçmen var. Bu seçmenin bize sorduğu ilk soru şu oluyor bize: İkinci turda Erdoğan’ı mı yoksa Kılıçdaroğlu’nu mu destekleyeceksiniz diyorlar. Şimdi bu çok stratejik bir soru. Zafer Partisi’ne oy verecek ama Kılıçdaroğlu’na oy vermeyecek.”

YENİDEN REFAH PARTİSİ GİBİ Mİ?

Bunu üzerine Fatih Altaylı aynı durumun Yeniden Refah Partisi’nde de yaşanacağını hatırlatarak,  “Galiba aynı şey Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi için de geçerli olmalı ki geçtiğimiz günlerde bu yönde bir açıklama yaptı” şeklinde konuştu.

Bunun üzerine Özdağ, Altaylı’nın değerlendirmesini reddetmeyerek, “Evet. Onun için burada Kemal Kılıçdaroğlu siyasi hayatının en büyük iyiliğini partisine ve Türkiye’ye yapmak istiyorsa aday olmasın” şeklinde konuştu.

FATİH ERBAKAN İKİNCİ TUR İÇİN NE DEMİŞTİ?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Habertürk TV ekranlarında Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un sorularını yanıtlamış ve seçimin ikinci tura kalması durumunda tabanlarının AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı. Erbakan’ın konuya dair söyledikleri şöyle:

“Biz bu faturanın ortağı olmalıyız. Bu faturayı ortaya koyanların iktidardan gitmesi için sonuna kadar mücadele ederiz. Seçimlere de gireriz. Diyelim ki ikinci turda sayın Kılıçdaroğlu ile Tayip Bey kaldı. Biz ikinci turda kalmadığımıza göre kimseye destek vermeyiz deme imkanımız yok. Öyle bir durumda Kılıçdaroğlu’nun olmasından Tayyip Bey’in olması bizim kitlemiz, tabanımız açısından daha anlaşılır olacaktır.”

Özdağ: Altılı masanın Yavaş’a neden teklif götürmediğini biliyoruz

Benzer Haberler