Özdağ: Altılı masanın Yavaş’a neden teklif götürmediğini biliyoruz

25 Nisan 2022 Pazartesi

Özdağ: Altılı masanın Yavaş’a neden teklif götürmediğini biliyoruz

Altılı masanın Mansur Yavaş‘a neden adaylık teklifi götürmediğini bildiklerini belirten Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ “Onlar aday göstermezse biz Zafer Partisi olarak teklif götüreceğiz” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı adayı olmasını yeniden gündeme getirdi.

Yavaş’ı cumhurbaşkanlığı adaylığına davet çağrısının üzerinden 19 gün geçtiğini belirten Özdağ, şöyle dedi: “Zafer Partisi’nin yapmış olduğu bu çağrının ne kadar doğru olduğu ne kadar yerinde olduğu büyük Türk milletinin bu çağrıya vermiş olduğu coşkulu tepkiden ortaya çıktı. Türkiye’de heyecan yarattı. Siyasetin 3 haftadan beri ana gündemini oluşturdu, oluşturmaya da devam ediyor. Düzenlenen anketlerde Sayın Mansur Yavaş’ın gerçekten toplumun bütün kesimlerinden büyük destek aldığı bir kez daha ortaya çıktı. Zafer Partisi’nin Mansur Yavaş’ı aday gösterme, adaylığa davet etme kararı arkasında hiçbir amaç aramaya gerek yoktur. Bir tek gerekçemiz vardır bu davette. Mansur beyin kazanabilecek tek aday olmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinin Mansur Yavaş’ı aday yapmama kararı almış olması bizim bu çağrıyı yapma nedenimizdir.”

Ümit Özdağ Mansur Yavaş’ta ısrarcı: Açıklamaları aday değilim anlamına gelmez

‘YAVAŞ’IN ADI ARTIK MASADADIR’

Özdağ, CHP’nin kamuoyunu aldattığını öne sürerek, “CHP Genel Merkezi, daha önce Türkiye’yi Ekmeleddin Bey vakasıyla karşı karşıya bırakmıştır. 2018 seçimlerinde Erdoğan’ın karşısına Abdullah Gül’ün aday olarak çıkartılmasını savunmuştur. Şimdi de 3’üncü kez Türk halkının elinden saray rejimini aşma şansını almak istemektedir” dedi.

Özdağ şöyle devam etti: “Zafer Partisi, Sayın Yavaş’ın ismini gündeme taşıyarak, onu göreve davet ederek, Yavaş’ın sessiz sedasız tasfiye edilmesini engellemeyi ve adaylık yolunu açmayı hedeflemiştir. Masada olmayan Yavaş’ın ismi artık masadadır. Arkasında da Türk halkının desteği vardır. Haklı olduğumuz dün gece 3’üncü toplantısını yapan 6 siyasi partinin bu sabah basına dağıtılan açıklamasından da anlaşılmaktadır. İş birliklerini derinleştirdiklerini açıklayan 6 parti hala havanda su dövmeye devam etmektedirler. Biz Zafer Partisi olarak bundan 19 gün önce ne dediysek o noktadayız.”

Ümit Özdağ ile Suriyeli karşı karşıya geldi!

‘ŞU ANDA BİR TEMAS YOK’

Soru üzerine Mansur Yavaş ile temasları olmadığını belirten Özdağ, “Şu anda da planlamış olduğumuz hazırlık, bir görüşme, temas yok. Onun için biz 19 gün önce hangi noktadaysak bugün de o noktadayız. Mansur Yavaş Bey’in adaylığı arkasındaki büyük kamuoyu desteği bu açıklamadan sonra her geçen gün yükselerek ortaya çıkmaktadır. İktidarın nasıl panik içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu da Mansur beyin bu görevi ne kadar hak ettiğini gösteriyor. Bizi üzen şey, iktidarın panik içerisinde olması değil aslında Mansur beye sahip çıkması gereken CHP’de panik içerisinde olunması. Eğer 6’lı ittifak Mansur beyi değişik nedenlerle, biz nedenleri biliyoruz ama bunu kamuoyunda paylaşmıyoruz, aday göstermezse biz Sayın Yavaş’a Zafer Partisi olarak teklif götüreceğiz” diye konuştu.

Doğu Perinçek ve Ümit Özdağ kavgası büyüyor

Benzer Haberler