Uğur Dündar, ‘Korkuyordu’ diyen Rasim Ozan Kütahyalı ile dalga geçti

27 Mayıs 2022 Cuma

Rasim Ozan Kütahyalı “Uğur Dündar 28 Şubat soruşturmasında korkuyordu, bizi aradı” iddiasında bulundu. Uğur Dündar iddiaya TELE1’de “Yalandan kim ölmüş?” diye yanıt verdi. Dündar, TELE1‘e döneceği tarihi de açıkladı.

Rasim Ozan Kütahyalı katıldığı YouTube yayınında Ayşenur Arslan’ın Türk Mukavemet Teşkilatı ile ilgili sözlerinden dolayı “hapse atılacağını” ancak kendisinin araya girdiğini söyledi.

Kütahyalı, Uğur Dündar için ise, “28 Şubat’ta tutuklanmaktan korkuyordu Uğur Dündar. Beni aradı. Bir laf var piyasada dedi, sen Uğur Dündar’ı bitireceğim diyormuşsun. Güldüm, öyle bir şey demiyorum, korkuyordu. Öyle bir şey yok dedim” iddiasında bulundu.

Eski Fenerbahçe yöneticilerinden Uğur Dündar’a nezaket ziyareti

‘YALANDAN KİM ÖLMÜŞ?’

Dündar, Kütahyalı’nın iddialarına TELE1’de Enver Aysever’in sunduğu ‘Gündeme Not’ programında yanıt verdi. “Yalandan kim ölmüş diyorum. O şahsa böyle cevap vermiş olayım” diyen Dündar, 28 Şubat’taki duruşunu örneklerle anlattı.

Dündar şunları söyledi:

“Ben 28 Şubat sürecinde, bizim efsanevi başkanımız Aziz Yıldırım’ı asıp kestikleri dönemde Mehmet Baransu’nun canlı yayınına telefonla bağlandım. Mehmet Baransu’ya ‘Bu yaptıkların yanlış, müfterisin’ dedim. O da ‘Yalan söylemiyorum, ben Uğur Dündar efsanesini bitireceğim’ dedi. Ben de bunun üzerine ‘Ya sen kimsin Uğur Dündar efsanesini bitirmek kim? Sen daha ana rahmine düşmediğin yıllarda Uğur Dündar bu memleketin sorunlarına kafa yoruyordu, kelle koltukta her güç odağıyla mücadele ediyordu?’ ‘Fetullah Gülen’i kast ederek sen değil senin padişahın gelse Uğur Dündar efsanesini bitiremez’ dedim… O kadar bloke oldu ki ağzı burnu kurudu. Telefonu kapatırken de ‘Bu konuşmanın üstüne bir su iç de kendine gel’ dedim. Ama Mehmet Baransu cezaevine düştüğünde onunla ile ilgili tek kelime etmedim. Benim ilkemdir düşene vurmam.

Uğur Dündar Sedat Peker’in Demirören Holding iddiasını yazdı

‘TARİHİ KAYITLARI GÖSTEREYİM’

Ayrıca yine ’28 Şubat’ta Uğur Dündar böyle şöyle yaptı’ diyenlere tarihi kayıtları göstereyim… Darbeleri Soruşturma Komisyonu Meclis’te toplandı. Şu an DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Naim Şahin ve AKP’li Nimet Çubukçu’nun başkanlığını yaptığı o komisyonda dedim ki ‘Bakın benim adım Uğur Dündar. Ben başkalarına benzemem. Ben buraya nedamet getirmeye, günaha çıkarmaya gelmedim. Ben yaptığım tüm haberlerin altına bugün de imza atarım…’ Ben bunu demiş bir insanım. Uğur Dündar’a korkak diyecek birisi anasının karnından doğmadı henüz. Enver’cim lütfen bunları ciddiye alıp da bana soru sorma.”

‘İNŞALLAH SONBAHARDA YİNE TELE1’DE BULUŞURUZ’

Dündar, Demokrasi Arenası’na dönüşü için ise “İnşallah sonbaharda yine TELE1’de Demokrasi Arenası’nda buluşuruz” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısında gergin anlar: Kürsüden indirildi

Uğur Dündar, Demokrasi Arenası’na neden ara verdiğini açıkladı

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Haberler