Tuvalet kağıdı polemiğine Ahmet Hakan’ın yorumu: Türkiye’de neden yok?

26 Aralık 2021 Pazar

Tuvalet kağıdı polemiğine Ahmet Hakan’ın yorumu: Türkiye’de neden yok?

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Arda Turan’ın evinde 6 tanesi 400 lira olan siyah tuvalet kağıdı kullanılmasına ilişkin, “Türkiye’de neden sadece beyaz tuvalet kâğıdı var, siyah tuvalet kâğıdı, çok iyi bir fikir değil mi?” dedi.

Hakan yazısında, şunları dile getirdi:

“Arda Turan’ın eşi Aslıhan Doğan, yurtdışından özel olarak siyah tuvalet kâğıdı getirtmiş. Türkiye’de bulunmuyormuş bu ürün. Yurtdışında ise 6 tanesi 4 yüz liradan satılıyormuş. Millet, topa tutuyor Aslıhan Doğan’ı. “Ne gerek var” diyerek detaylarda gizlenen zevklere düşmanlık edenler de var, “Millet bunca yoksulluk çekerken” diyerek popülizm yapanlar da. Fakat işin bir de göz önünde bulundurulmayan şu yönleri yok mu: Türkiye’de neden sadece beyaz tuvalet kâğıdı var? Neden siyah tuvalet kâğıdının yerli ve millisi üretilmiyor? Beyazını üretmekten daha mı pahalı siyahını üretmek? Ayrıca siyah tuvalet kâğıdı, çok iyi bir fikir değil mi?”

NE OLMUŞTU?

Aslıhan Doğan’ın yakın arkadaşı ve sosyal medya fenomeni Ala Tokel, Turan Ailesi’nin tuvaletinden “Evet çok sormuştunuz, Aslıhan’ın tuvalet kağıdı da siyah” notuyla fotoğraf paylaşmıştı. Fotoğraf sonrası Doğan’ın tuvaletindeki siyah tuvalet kağıdı olay oldu.

Arda Turan’ın evindeki tuvalet kağıdı olay oldu

Benzer Haberler