Tuncay Özkan’dan basın örgütlerine çağrı! “Gelin özgürlüklerimizi birlikte savunalım”

27 Mayıs 2022 Cuma

CHP’li Tuncay Özkan, iktidarın sosyal medya ve internet medyasına sansür getirecek kanun teklifine ilişkin olarak basın örgütlerine çağrı yaptı. Özkan, “Basın örgütlerinin temsilcilerini saat 14:00’te komisyona bekliyoruz. Hepsi misafirimizdir. Gelin, özgürlüklerimizi birlikte savunalım” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, AKP ve MHP’nin hazırladığı internet medyası ve sosyal medyaya yönelik yaptırımlar içeren kanun teklifi ile ilgili açıklama yaptı.

Tuncay Özkan, sosyal medya hesabında; “Saray, seçime kadar interneti yok etmek istiyor. Çarşamba günü, sosyal medyayı kontrol altına alacak düzenleme TBMM’de görüşülecek. Basın örgütlerinin temsilcilerini saat 14:00’te komisyona bekliyoruz. Hepsi misafirimizdir. Gelin özgürlüklerimizi birlikte savunalım” notu ile yayınladığı videoda şunları söyledi:

“GELİN DEMOKRASİYİ BİRLİKTE SAVUNALIM”

“Bu kadarını da yapamazlar; böyle bir sansürü, böyle bir yasaklamayı TBMM’ye getiremezler diye düşünmüştüm önce. Ama yanılmışım. Bunu da yaptılar. Türk medyasını, sosyal medyayı, interneti toptan kontrolleri altına alacak ve bir tuşla açıp kapayabilecekleri yeni bir düzenlemeyi TBMM’ye, Saray yönetimi sundu. Türkiye’yi savunmak, özgürlüklerimizi savunmak, demokrasiyi savunmak için bütün basın örgütlerinin yönetim kurulu üyelerini, çarşamba günü bu yasa önerisi ele alacağımız Dijital Komisyon’a, TBMM önüne saat 14:00’da davet ediyorum. Hepsi misafirimizdir. Gelin, özgürlüklerimizi, demokrasiyi birlikte savunalım. Gelin, fikirlerimizi açıkça orada anlatalım.

Anladığım kadarıyla seçime kadar Türk demokrasisini rafa kaldırmak istiyorlar. Medyayı susturmak, gençleri susturmak, interneti yok etmek istiyorlar. Buna izin vermeyelim. Gelin, birlikte karşı koyalım. Sizleri bekliyoruz.”

 

Merdan Yanardağ’dan TELE1 izleyicilerine çağrı: RTÜK engelini birlikte aşalım

 

Benzer Haberler