Tuğrul Türkeş’ten MHP’ye yanıt: Yarası olan gocunur

13 Mart 2021 Cumartesi

Gazeteci Levent Gültekin’e yapılan saldırıyla ilgili, “Bu saldırıları ben, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre, maalesef mantık bir yeri gösteriyor” sözleri MHP’den tepki çeken AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’ten yeni açıklama geldi. Türkeş, “Ben Halk TV’ye yaptığım açıklamada ‘MHP’ demedim ki, yarası olan gocunur” ifadesini kullandı.

Gazeteci Levent Gültekin, 8 Mart’ta Halk TV’deki programı öncesi 25 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı. Levent Gültekin’in, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’i eleştirmesinin hemen ardından saldırıya uğraması dikkat çekmişti. Gültekin’e yönelik saldırı sonrasında, gazeteci-yazar Barış Pehlivan’a açıklamalarda bulunan AKP Ankara Milletvekili ve Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, “Ben Tuğrul Türkeş olarak bu saldırıları yapmayacağıma göre, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre, maalesef mantık bir yeri gösteriyor” demişti.

Türkeş’in bu açıklamalarına MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek tepki göstermiş, “Geçmişi utanmazlıklar dolu”, “Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş…” ifadelerini kullanmıştı.

Türkeş, MHP’nin tepkisi sonrası yeni açıklama yaptı. Odatv’ye konuşan Türkeş, “Ben Halk TV’ye yaptığım açıklamada ‘MHP’ demedim ki, yarası olan gocunur” dedi.  Türkeş, MHP’li Çiçek’in açıklamasıyla ilgili sorulan, “Bu açıklama, size yönelik ağır eleştirilere bir yanıt niteliğinde mi?” sorusuna ‘esprili’ bir üslupla, “Ben küçük köpekleri severim” yanıtını verdi.

MHP’den ülkücüleri eleştiren Tuğrul Türkeş’e: Babana hiç mi saygın yok

Türkeş’in ‘Evdeki küçük köpekler ve onların alışkanlıkları’ başlığıyla OdaTV’ye gönderdiği açıklama şöyle:

“Bugün gergin ülke gündemi ve Kovid-19’un hayatımızı etkilediği bir yılın ardından bir yazı yazmak istedim. Ben bir hayvan severim; bütün hayvanların kendi ortamlarında rahat yaşamalarını arzu ediyorum. Bu demek değildir ki başka bir tabiatın doğal yaşamından bazı hayvanları getirip evinizde bahçenizde besleyeceksiniz. Hatta genetiği ile oynanmış ve tuhaflaştırılmış evcil hayvanlara da çok acırım. Onlar gerçek değildirler. Ama ne hikmetse bu tip hayvanlara da meraklı olanlar çok.

Örneğin evde beslenen küçük köpekler var değişik cinste olurlar ama ortak özellikleri ufak olmaları ve boyundan büyük seslerinin olmasıdır. Gerçek köpekler yine köpektirler ama mevcudiyetlerinin ve ebatlarının bilincindedirler. Kolluk kuvvetlerine yardımdan çiftlikte koyun gütmeye kadar birçok işlevleri vardır. Evde de olurlar ve evi beklerler. Yabancı, tanımadığı veya tehlike sezdiği kişi ve veya hayvanlara karşı görevlerini yerine getirmek için cansiperane çabalarlar. Ben şahsen evdeki küçük köpeklere çok acırım.

Onlar acizliklerinin farkında oldukları için haybeye bir yaygara tuttururlar ve bunun bir neticesinin de olmayacağını bilirler. Onların tek derdi sahibine yaranmaktır; bir ödül bisküvisi kapmak hatta sahibini ziyadesi ile memnun edebilirse yağlı bir kemik bile nasiplerinde olabilir. O garipler bu küçük ödüller için büyük yaygaralar kopartırlar.

Hayvanları yeterince tanımayan veya hayatında hiç hayvan beslememiş olanlar bu vaveyladan tedirgin olabilirler. Olmayın! Bu küçük köpekler sadece sahibinin isteği ve onun keyfi doğrultusunda hareket ederler ve üstüne gitseniz korkar ve sinerler. Yazık! Bunlarınki de böyle bir hayat.”

Bu kaçıncı: Gazeteci Levent Gültekin’e saldırı

Benzer Haberler