Bu kaçıncı: Gazeteci Levent Gültekin’e saldırı

8 Mart 2021 Pazartesi

Bu kaçıncı: Gazeteci Levent Gültekin’e saldırı

Gazeteci Levent Gültekin, Murat Sabuncu ile yaptığı programa katılmak üzere gittiği Halk TV’nin önünde 25 kişi olduğu belirtilen bir grubun saldırısına uğradı. MHP Genel Başkanı Semih Yalçın geçtiğimiz günlerde Gültekin’i hedef göstermişti. Öte yandan Levent Gültekin sağlık durumu hakkında yaptığı açıklamada parmaklarının kırıldığını söyledi.

Halk TV’ye yürürken gerçekleşen saldırıyı anlatan Levent Gültekin, “Devlet bu tür eşkıyalara bir disiplin vermek için vardır ama ne yazık ki izliyor” dedi.

Gültekin, konuya ilişkin Twitter’da paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“25 kişilik bir eşkıya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde, şu anda iyim birazdan programda anlatacağım.”

Yaşadığı saldırıyı canlı yayında anlatan Gültekin, saldırı anını şöyle anlattı:

“Taksiden indim meydanda, durağa yürürken iki gençle göz göze geldim, fark ettim beni takip ediyorlar. Biraz hızlandım, onlar da hızlandılar. Ben geri döndüm, onlar da geri döndü. Biraz daha hızlandım kanala geleyim diye, kanala 100 metre kala sokağın ayrı köşelerinden 15-20 kişi saldırdı. Muhtemelen bu kişiler kendilerine delikanlı diye dolaşıyorlardır. Bir kişiye 25 kişi saldırmak ancak eşkıyalıktır. Kendilerine yakışacak en hafif tabir eşkıyalıktır. Hakaret etmedim, küfür etmedim, yaptıklarının yanlış olduğunu, izledikleri siyasetin yanlış olduğunu söyledim. 25 kişinin aynı anda tek bir kişiye saldırması yiğitlik değil korkaklıktır. Umut ediyorum ki aynaya baktıklarında bu utancı hep hissederler. “Bu Türkiye için çok tatsız bir durum. Gazetecilerin can güvenliği yok, siyasetçilerin can güvenliği yok. Ortada hakaret, küfür olsa onda bile yapamazlar. Burası mafya düzeni değil ki, bir hukuk düzeninin olması gerektiği, devletin olduğu bir ülke. Devlet bu tür eşkıyalara bir disiplin vermek için vardır ama ne yazık ki izliyor devlet. Muhtemelen bunlar vazgeçmeyecekler, devam edecekler böyle.”

Olaydan sonra Halk TV’de yaşadıklarını anlatan Gültekin, ardından Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek kendisine saldıran kişiler hakkında şikayette bulundu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuya ilişkin soruşturma başlatılırken, polis şüphelileri yakalamak için olay yeri çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Gültekin’in yürüdüğü sırada kalabalık bir grubun saldırısına uğradığı, şüphelilerin olaydan sonra kaçtığı görülüyor.

Polisin şüphelileri yakalamak için başlattığı çalışmanın sürdüğü öğrenildi.

PARMAKLARI KIRILMIŞ

Levent Gültekin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Gültekin “Ellerimle kafamı ve yüzümü korumaya aldığım için parmaklarım kırılmış onun dışında çok şükür iyim. Yani anlayacağınız dün akşamki İki Yorum’u kırık parmakla yapmışım ” dedi.

BAKAN GÜL’E HATIRLATILDI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katıldığı bir TV programında, gazeteci Levent Gültekin’e yönelik şiddet olayının hatırlatılması üzerine , geçmiş olsun diyerek, şiddetin tasvip edilemeyeceğini söyledi.

SALDIRI ANI

GÜLTEKİN’E SALDIRI KINANDI

TÜRKEŞ’İ ELEŞTİRMİŞTİ, MHP’Lİ YALÇIN HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Gültekin, geçen günlerde Halk TV’de yaptığı açıklamada Alparslan Türkeş’i eleştirerek, “Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor” ifadelerini kullanmıştı. MGP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Gültekin’i hedef göstermişti.

Yalçın şunları söylemişti:

“Levent Gültekin adındaki azınlık ırkçısı gazeteci ve yazar taslağı, açıkça ilan edemediği bölücülük ve Türk düşmanlığını, duçar olduğu MHP nevrozu üzerinden teşhire çalışıyor. Hangi mahfillere hizmet ettiği belirsiz bu müstemleke tipi “sözde” gazeteci; Türkiye gerçeklerinden uzakta, vicdanını hapsettiği bir sırça köşkte, amansız psikolojik ihtilaçlar içinde kendini paralıyor. Bir tür cinnet hâlindeki bu zavallı Gültekin; milletin sevdiklerinden nefret ediyor, değer verdiklerini kötülüyor, saygı duyduklarını tahkire yelteniyor, itibar sahiplerinin halk nezdindeki yerini kin ve nefretle taşlıyor. L. Gültekin’in kulakları tırmalayan üslubu, mantık örgüsü ve akıl kırıntısından azade ifadeleri, rastgele tokatlanan dümbeleğin gürültüsüne benziyor. Gültekin; yüreğindeki karamsarlık ve tatminsizliğin, ruhundaki hastalıkların acısını merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş’e ve MHP’ye düşmanlık ederek yatıştırmaya çalışıyor. Levent Gültekin, kendine gazeteci ve yazar süsü veren medya şarlatanlarıyla fikir dolandırıcılarına pek manidar bir örnek… Bu hasta herifi adam sanıp programlarında yer veren TV kanalları da kendi ufuksuzluklarını ele veriyor.”

Benzer Haberler