Thodex’in sahibi Fatih Özer’in ağabeyi: Kardeşim beni de çarptı

23 Nisan 2021 Cuma

Thodex’in sahibi Fatih Özer’in ağabeyi: Kardeşim beni de çarptı

Kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer, “Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Çok akıllı ve dürüst bir çocuktur. Bizi de vurup gitti” ifadelerini kullandı.

Türkiye, son dönemlerde kripto paralara olan talepteki patlamayla, dünyada en çok kripto para yatırım yapan üçüncü ülke konumuna yükseldi. Ancak dün Türkiye’de yaşanan olay kripto piyasasını karıştırdı. İddiaya göre Kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in, yaklaşık 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü.

Bu iddianın duyulmasıyla müşteriler şirket merkezine hücum ederken, akşam üzeri Faruk Fatih Özer’den açıklama geldi. Özer, “Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağım” dedi.

‘AKILLI VE DÜRÜST BİR ÇOCUKTU’

FARUK Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer Hürriyet’e konuştu. Güven Özer yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Kardeşim çok iyi bir insandı. Yıllardır da kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti. Nasıl böyle bir şey yaptı, anlayamadım. Ben de şirkete gelip giderdim. Hakkımda bir soruşturma var mı bilmiyorum. Kardeşimin böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Çok akıllı ve dürüst bir çocuk. Arkasında başka şeyler olabilir. Ben de gelişmeleri televizyonlarda takip ediyorum. Kardeşim yurt dışına gitmiş. Ona bir iki gündür ulaşamıyorum. Ne olduğunu anlamadım.”

Skandal! Soylu kripto tosuncuğu makamında ağırlamış

Benzer Haberler