Temizlik işine başvurdu iğrenç mesajlarla taciz edildi!

19 Ocak 2022 Çarşamba

Temizlik işine başvurdu iğrenç mesajlarla taciz edildi!

Sosyal medyadan başvurduğu iş ilanının sahibinden “Gel beraber çalışalım, günlük bin TL kazanırsın” gibi ahlaksız mesajlarla karşılaşan Seher Sarıkaya, mesajların sahibini ifşa ederek “İnsanlar bu kadar kötü olmak zorunda mı” diyerek tepki gösterdi.

Eskişehir’de temizlik işi yapan Seher Sarıkaya iş ilanlarına bakarken, “Pazar günü ev temizliği yapılacak” diye paylaşım yapan Sevcan U. isimli şahsa mesaj yoluyla ulaştı. Temizlik yapılacak evin adresini öğrenen Sarıkaya, ücret konusunda da anlaşmaya vardığı Sevcan U. ile konuştuğu esnada “Canım gel beraber çalışalım, günlük bin TL kazanırsın” teklifi karşısında şaşkınlık yaşadı.

“EKMEK PARASI KAZANMAK İÇİN VERDİKLERİ MÜCADELE DE BU OLMAMALI”

Sosyal medya hesabından mesajlaşmaları yayınlayan Sarıkaya, “İnsanlar bu kadar kötü olmak zorunda mı” sözleriyle olaya tepki gösterdi. Seher Sarıkaya, şunları söyledi:

“Bazen gerçekten kelimeler kifayetsiz kalıyor. İnsanlar ekmek parası kazanmak için verdikleri mücadele de bu olmamalı. İnsanlar bu kadar kötü olmak zorunda mı? Ben temizlik işiyle uğraşıyorum. Sosyal medyadan da günlük iş bakıyordum. Sevcan U.’nun temizlik işi ilanını görünce mesaj attım. Fiyat konusunda anlaştık. Sonra ‘ben evde çalışıyorum evde müşterim var, gitsin yazacağım’ dedi. Ben de o an yaptığı iş doğrultusunda şüphelendim. Sonrasında bana ‘evli misin’ diye sordu. O an niyetini anladım. Bana ‘gel beraber çalışalım günlük bin TL kazanırsın’ diye ahlaksız teklifte bulundu. Şok oldum ve hemen tersleyip konuşmayı bitirdim. Böyle olaylarla vatandaşlar çok sık karşılaşıyor. Bu tür olayların son bulmasını diliyorum.”

İş başvurusu yapıp taciz edilen kadınlar sosyal medyada birleşti

Benzer Haberler