Tekel bayileri kepenk indirdi, bundan sonra ne olacak?

4 Ocak 2022 Salı

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, ÖTV’ye gelen yüzde 47’lik artışın ardından tekellerin ‘kepenk kapatma’ kararını TELE1’e değerlendirdi. Söz konusu politikaların özel hayata ve seküler yaşama müdahale olduğunu ileri süren Aybaş, belirlenmeyen fiyatları nedeniyle müşterilerle de sıkıntı yaşadıklarını aktardı.

Yeni yıla bir yığın zamla giren vatandaş şimdi de sigara ve içki zammıyla karşı karşıya kaldı. İçki ve sigaranın Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) maktu tutarlarına yüzde ÜFE oranında yani yüzde 47,40 oranında zam yapıldı. Bunun üzerine Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, gelen zamlara tepki göstererek “Ülke genelinde küçük esnaf dükkanları kapatmak zorunda kalıyor birçok ilden mesajlar geliyor vatandaş kartonla sigara istiyor kavga ve tartışmalardan uzak durmak adına. Esnafı temsil eden oda başkanları neredesiniz?” demiş ve “dükkanı kapatma” kararı aldıklarını belirtmişti.

Konuya ilişkin olarak TELE1’e konuşan Aybaş, ücretlerin belirlenmemesi nedeniyle gelen müşterilerin stok yapmak istediğini belirtti. ÖTV zamlarının tüketicileri sahte alkole yönlendireceğini söyleyen Aybaş, kepenk indirmek konusunda kararlı olduklarını ifade etti.

 

 

Tekel esnafı kepenk indirdi! En düşük sigara, alkol 22 lira olacak

Benzer Haberler