Tahliye kararının ardından başka bir suçtan tutuklanan Kadir A.,cezaevinde ölü bulundu

20 Şubat 2021 Cumartesi

Tahliye kararının ardından başka bir suçtan tutuklanan Kadir A.,cezaevinde ölü bulundu

İstanbul Bağcılar’da, yaşanan çatışmada narkotim ekibinden Erkan Gökteke’nin şehit edilmesi, Yunus Nacar’ın ise yaralanmasına yönelik yargılandığı davada tahliyesine karar verilen, fakat başka suçtan tutuklanan sanık Kadir A. koğuşunda ölü bulundu.

İstanbul Bağcılar Yüzyıl Mahallesi 2136 Sokak’ta, araçlarıyla seyir halindeki narkotim ekibine 18 Temmuz 2020’de silahla ateş açılmış, polis memuru Erkah Göktepe şehit olurken, Yunus Nacar ise yaralanmıştı.

Olayı gerçekleştirdikleri gerekçesiyle Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan 4 sanıktan Kadir A., tutuklu bulunduğu Maltepe Ceza İnfaz Kurumlarındaki koğuşunda asılı halde bulundu.

Cezaevi yönetimince haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Kadir A’nın yaşamını yitirdiğini tespit etti.

“İNTİHAR ETTİ”

Sanık Kadir A’nın yargılandığı dava kapsamında 16 Şubat’ta tahliye edildiği, ancak başka suçtan tutuklanarak tekrar cezaevine konulduğu belirtildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, yaşı 18’den küçük olan Kadir A, Oğuzhan I. ve Reis B. hakkında “kasten öldürmeye yardım etme” ve “kasten öldürmeye teşebbüse yardım etme” suçlarından dokuzar yıl sekizer aydan on beşer yıla kadar hapis istemiyle, yaşı büyük olan Serdar B. hakkında ise “kamu görevlisini kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve “kamu görevlisini öldürmeye teşebbüs etme” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı.

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 16 Şubat’ta görülen duruşmada, sanık Kadir A’nın tahliyesine hükmedilmişti.

Benzer Haberler