Suriyeli dükkan sahibi polisin yanında yoldan geçenlere tehditler savurdu

12 Nisan 2022 Salı

İstanbul Bağcılar’da Suriyeli dükkan sahibi, yolun ortasına sandalye koyarak gelen geçen vatandaşlara küfür etti. Adliyeye çıkartılan Suriyeli esnaf hakkında sınır dışı kararı verilerek göç idaresine gönderildi.

Show Haber’in haberine göre Suriyeli esnaf, yolun ortasına sandalye koyup oturdu ve gelen geçen vatandaşlara laf attı. Suriyeli şahıs, kendisine tepki gösteren mahalle sakinlerini ise tehdit etti.

Vatandaşlardan biri, Suriyeli şahsın sokaktan eşiyle geçen bir adamın ailesine küfür ettiğini söyledi. Bir sürücü ise arabayla mahalleden geçmeye çalıştı. Ancak sandalye nedeniyle geçemeyen vatandaş, Suriyeli şahsı uyardı ve sandalyeyi kaldırmasını istedi. Suriyeli şahıs ise küfür ve hakaretlerle yanıt verdi.

Olay yerine gelen polis, Suriyeli şahsı kontrol altına alamadı. Polislerin yanında tekrar sokak ortasına sandalye koyup oturan Suriyeli “Erkek olan gelsin buraya” diyerek vatandaşları tehdit etti.

O anları kaydeden bir vatandaşın “Polis de bir şey yapamaz” dediği duyuldu. Polis ekipleri daha sonra Suriyeli şahsı karakola götürdü. Adliyeye çıkartılan Suriyeli esnaf hakkında sınır dışı kararı verilerek göç idaresine gönderildi.

Suriyeli kadın ‘vatandaşlık benim hakkım’ diyerek Müge Anlı’dan yardım istedi

Suriyeli

Suriyeli

Benzer Haberler