Suikast iddiasına karşı Samsun’da sıkı güvenlik! Kılıçdaroğlu’na çelik yelek korumalara uzun namlulu tüfek

Yayın tarihi: 12 Mayıs 2023 Cuma 4:04 pm - Güncelleme: 12 Mayıs 2023 Cuma 8:08 pm

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Samsun mitingi öncesi suikast iddialarını gündeme getirdi. Yanardağ’ın açıklamalarının ardından Kılıçdaroğlu’nun korumaları artırılarak uzun namlulu tüfek verildi. Kılıçdaroğlu’na ise çelik yelek giydirildi.

Türkiye 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine gidecek. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçimden önceki son mitinglerini Samsun ve Ankara’da düzenliyor.TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın Kılıçdaroğlu’na suikast düzenleneceğine yönelik iddialarından sonra  Kılıçdaroğlu’nun Samsun mitinginde geniş önlemler alındı.

Kılıçdaroğlu’nun Bursa ve Sivas mitinglerinde sahne üzerindeki korumalarında silah yoktu. Ancak Samsun mitinginde sahnedeki polis korumalarının sayısı 4’e yükseltildi ve  uzun namlulu tüfek verildi. Kılıçdaroğlu’nun arkasında bekleyen özel korumaları da hazır tetikte bekledi. Sahnede konuşma yapan Kılıçdaroğlu’na da çelik yelek giydirildiği görüldü.

Kılıçdaroğlu’ndan sonra İmamoğlu’da çelik yelek giydi!

Yanardağ’ın açıklamaları şöyle:

” Türkiye’nin siyasal ve toplumsal yaşamını derinden etkileyecek önemli bir olayı, -geç bir saatte de olsa- kamuoyu ile paylaşmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kaynağıma güvendim.. Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast yapacak bir grubun Gürcistan’a Türkiye’ye girdiği belirtiliyor. Bugünkü Samsun mitingine dikkat.. Suikast girişiminin bu mitingde yapılacağı da ileri sürülüyor. İlgili herkes uyarıyı dikkate almalı.”

Samsun’da Millet İttifakı coşkusu! Kılıçdaroğlu yurttaşlara hitap ediyor

Ekrem İmamoğlu’da Samsun mitingine çelik yelek giyerek çıktı.

Diğer mitinglerden fotoğraflar: