Sözde biri müftü diğeri imam: ‘Mustafa’yı nikahıma alır karım yaparım!’

29 Temmuz 2019 Pazartesi

Sözde biri müftü diğeri imam: ‘Mustafa’yı nikahıma alır karım yaparım!’

Akabe Grubu’nun lideri ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a kendisi için, sosyal medya hesabından küfür eden ve “nikahıma alır karım yaparım” diyen ve biri müftü diğeri imam olan şahısların halen Diyanet personeli olduğu doğru mu? 

Akabe Grubu’nun lideri ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir çağrıda bulundu. İslamoğlu, kişisel Twitter hesabından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a seslendi. İslamoğlu, kendisi için, sosyal medya hesabından küfür eden ve “nikahıma alır karım yaparım” diyen Yeşilpınar Merkez Cami imamı Hüseyin Özdemir ile beraber, “İğğğ. Boşver. O işi başka yaratıklar yapsın” diyen Balıkesir Havran Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu için, Erbaş’a, “Bu hadsiz ve terbiyesizlere bir yaptırım uygulayacak mısınız?” diye sordu.

Dilipak’tan 15 Temmuz yazısı: Bir ‘Cemaat’ten yakamızı kurtaralım derken…

DİYANET İŞLERİ’NE ÇAĞRI

 

İslamoğlu, “Sayın DİB Ali Erbaş’ın dikkatine: 1. Biri müftü (Havran) olan bu şahısların halen Diyanet personeli olduğu doğru mu? 2. Personelinizin bu ülkenin bir vatandaşına böyle iğrenç şekilde küfretmesini nasıl buluyorsunuz? 3. Bu hadsiz ve terbiyesizlere bir yaptırım uygulayacak mısınız?” diye yazdı.

 

İğrenç savunma! Cemaatin dört üyesine cinsel istismarla yargılanıyor… ‘İblisleri emerek vücudunuzdan çıkaracağım’

MESAJ ALINDI SANIRIM

Öte yandan, imam olan Hüseyin Özdemir’in, diğer paylaşımları da tartışma yarattı. İmam Özdemir’in silahla çekilen fotoğrafına “mesaj alındı sanırım” diye yazdığı görüldü. Yine imam Özdemir’in profil fotoğrafında ve kapak fotoğrafında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yer vermesi dikkat çekti.

İşte o paylaşım:

 

Benzer Haberler