Soylu’dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

26 Ocak 2021 Salı

Soylu’dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hepiniz dava açın. Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız. Ahlaksızlığın militanısınız” sözlerinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Vali ve kaymakamlarımıza ‘militan’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na da suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kişisel Twitter hesabında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

Kılıçdaroğlu’ndan İrfan Fidan tepkisi: 107 kişi Yargıtay’ın yüz karasıdır

“PKK terör örgütünden tutuklanan belediye meclis üyeleri militan değil, birlikte hareket ettiğiniz Kandil’in partisinin teşkilatlarını elebaşının posterleriyle süsleyenler militan değil, ancak terörle, uyuşturucuyla, her türlü suçla mücadele eden, şehirlerine, yaşayanlarına kendini adayan vali ve kaymakamlarımız militan.

Kılıçdaroğlu’nun derdi belli; ‘Militanlarıma dokunma.’ Dokunacağız. Bu tek parti dönetiminin sabıkalıları hakkında bakanlık olarak adliyeye verdiğimiz suç duyurusunun suretini de, militan denerek hakaret edilen valilerimize bilgi olarak gönderdik.

Tarihin en başarısız bürokratı da olan Kemal Kılıçdaroğlu, genelge diyerek yine bilgisizliğin ve cehaletin altına imza attı. Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na da ayrıca suç duyurusunda bulunacağız. Sayın Kılıçdaroğlu’nun dostlarına tavsiyem, tedaviye ikna edilmesidir.”

Etiket:

Benzer Haberler