Soylu: İBB’deki soruşturma yakında tamamlanıyor, rezil olacaksınız

14 Nisan 2022 Perşembe

Soylu: İBB’deki soruşturma yakında tamamlanıyor, rezil olacaksınız

İçişleri Bakanı Soylu “İstanbul Belediyesi‘ndeki terör soruşturması yakında tamamlanıyor, ak kara belli olacak” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç İdaresi Başkanlığı’nın kuruluşunun 9’uncu yıldönümü nedeniyle dün akşam düzenlenen iftar programına katıldı. Soylu, burada yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde devam eden ‘terör soruşturması’na değindi.

Soylu, “İstanbul Belediyesindeki terör soruşturması yakında tamamlanıyor, ak kara belli olacak. Buradan söyleyeyim rezil olacaksınız ve rüsva olacaksınız. Kobani olaylarının failine şeref madalyası takanın elbette ki rezil ve rüsva olma gibi bir endişesi olmaz” ifadelerini kullandı.

‘KILIÇDAROĞLU SANA SÖYLÜYORUM, ABD, AB KAYITLARIMIZIN PEŞİNDE’

“Biz bugüne kadar tam 317 bin 98 kişiyi sınır dışı ettik” diyen Soylu, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Kemal Kılıçdaroğlu sana söylüyorum, ilk geldiğim günden beri ABD, AB bizim göç kayıtlarımızın peşinde. Vermedik, vermeyiz de. Kılıçdaroğlu’nun göç meselesindeki bilgisi, yok mesabesindedir, cehalet düzeyindedir. Bugün onları ölüme, yokluğa, oradaki sefalete, Esad’ın katliam rejimine teslim etmek, insanlıkla bağdaşmaz. Bir sapkın çıkmış, 2 yıldır göç, oraya göç buraya. Bugün bunları iyi değerlendirme zamanı. Senin kafan karışmış. 6’lı masadan sonra aldınız o belgeleri büyükelçiliğe götürdünüz. Bu ülkeyi büyükelçilere peşkeş çektirmeyiz.”

İçişleri’nden ‘İBB’de terör’ soruşturmasıyla ilgili açıklama

İBB’den İçişleri’ne yanıt: Bakanlık, İmamoğlu’nu doğrulamıştır

İmamoğlu: Soylu’ya ‘terör’ soruşturması açılması için Cumhurbaşkanı’nı göreve davet ediyorum

Benzer Haberler