Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Popüler

Sonunda isyan etti! Cep telefonu hacklenmişti, görüntüleri cinsel içerikli filmde kullanıldı

Amerika’lı oyuncu Bella Thorne’nun fotoğrafları, ‘deepfake’ yoluyla cinsel içerikli filmde kullanıldı. Bella Thorne, uygulama hakkında herkesin dikkatli olması gerektiği konusunda uyardı.

 

Çocuk yaşta Disney filmlerinde rol alarak şöhretin kapılarını aralayan ABD’li oyuncu Bella Thorne, ses ve video manipülasyoncularının kurbanı oldu. 24 yaşındaki oyuncu Bella Thorne’nun fotoğrafları, yüzlerin ve seslerin, kolaylıkla başka videolara aktarılabildiği ve ‘çağın en tehlikeli dijital icadı’ olarak tanımlanan ‘deepfake’ yoluyla, cinsel içerikli bir filmde kullanıldı.

BABASI İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜĞÜ GÖRÜNTÜLERİ KULLANDILAR

Skandal hakkında BBC’ye konuşan genç oyuncu, ”Bu görüntüler ortalıkta dolaşıyor ve herkes onun ben olduğunu sanıyor. Babam hakkımda konuştuğum bölümü almışlar, bir şeyler söyleyip ‘Ama onu özlüyorum’ diyorum. Ve açık ki babamı kaybetmişim. Bu görüntümü, kendini tatmin eden bir kadın görüntüsüyle birleştirmişler… ”

”Bu sadece hayranı olduğunuz bir ünlü olmak zorunda değil. Bu uygulamayı herhangi biri için kullanabilirsiniz. Mesela okuldaki en iyi arkadaşınız, eğer ondan nefret ediyorsanız bu görüntüleri başkalarına gönderebilirsiniz. Ya da ünlü bir siyasiye de yapabilirsiniz. Peki neden?!”

Bir dönem kendisini tehdit eden bilgisayar korsanlarına tepki olarak çıplak fotoğraflarını Twitter hesabı üzerinden paylaşan Thorne, ”Onun benim çıplak fotoğraflarım hakkında söz sahibi olması büyük haksızlık. O fotoğrafları kendim çektim ve o beni yapmak zorunda olmadığım bir şeye zorluyor.

Tele1 TV