Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Süleyman Soylu silah yok demişti koruma itiraf etti! CHP’li Eren Yıldırım serbest

Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle yaşadığı tartışma sonrasında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından tutuklanan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım tahliye edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun silah yok diye savunduğu koruma B.Y düzenlenen iddianamede silah çektiğini itiraf etti.

Adana’da Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle yaşadığı tartışma sonrasında gözaltına alınıp serbest bırakılan, AKP’lilerin hedef göstermesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından tutuklanan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım tahliye edildi.

Yıldırım’ın karıştığı olaya ilişkin iddianame de tamamlanmıştı. Yüreğir Kaymakamı Ozan Bingöl’ün mağdur ve koruması B. Y.’nin müşteki sıfatıyla yer aldığı iddianamede Yıldırım’a “görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret” suçlaması yöneltilirken, 4 kişi hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmişti. İddianamede Yıldırım için hakaretten 1 yıl, kamu görevlisine görevini yaptırmama iddiasıyla da 4 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

ERDOĞAN PKK BENZETMESİ YAPMIŞ, SOYLU “SİLAH YOK” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “PKK” benzetmesi yapmasının ardından tutuklanan Yıldırım ailesininin karıştığı olayla ilgili görüntüler yayınlanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir silah hadisesi filan yok. Böyle bir görüntü de böyle bir durum da yok. O esnada kaymakama yönelik bir hal söz konusu olunca koruma polisi orada müdahale ediyor. Sonra orada darbediliyor zaten” demişti.

KORUMA SİLAH ÇEKTİĞİNİ İTİRAF ETTİ

14 Mayıs günü gerçekleşen olaya ilişkin iddianamede ifadesi yer alan koruma B. Y. , kaymakamı korumak için silahını çektiğini, mermiyi namluya verdiğini söyleyerek, namluyu kimseye doğrultmadığını ve yere doğru tuttuğunu ileri sürdü.

 

loading...