Şimdi de PUBG Mobile yasaklandı

4 Eylül 2020 Cuma

Şimdi de PUBG Mobile yasaklandı

Fortnite’tan sonra şimdi de Tencent’in popüler Battle Royale oyunu PUBG Mobile yasaklandı. Peki, bu karar neden alındı?

Epic’in App Store ve Play Store kurallarını ihlal etmesinin ardından Fortnite mağazalardan atılmıştı. Bugün ise bir başka Battle Royale oyunu olan Tencent’in PUBG Mobile oyunu yasaklandı. Hindistan hükümetinin almış olduğu bu ilginç karar sonrası PUBG Mobile’la birlikte 118 adet uygulamanın ülkede kullanımı yasaklanacak.

PUBG Mobile

Hindistan hükümeti, ülke bütünlüğünü ve bağımsızlığını bu uygulamaların ihlal ettiğini savunuyor. Hükümet, bu uygulama ve oyunların Hindistan dışındaki konumlarda bulunan sunuculara kullanıcı verilerini yetkisiz bir şekilde gizlice gönderdiğini belirtiyor. Hükümeti gönderilen kullanıcı verilerin kötüye kullanılmasıyla ilgili çeşitli raporlar da dahil olmak üzere birçok şikayet aldığını söylüyor.

Aşağıda yer alan 118 adet uygulama çok yakında hem App Store hem de Play Store’dan kaldırılacak. Sunucuları da engelleyecek olan Hindistan, PUBG Mobile’ın fişini tamamen çekecek gibi görünüyor. Hindistan pazarının ne kadar önemli olduğunu bilen Tencent’in bu konu hakkında hükümet ile uzlaşması bekleniyor. Ancak bu uzlaşmanın baya bir süre alacağını belirtelim.

Anonymous korkunç bir video yayınladı! ABD alarm verdi

Benzer Haberler